10 Jubileuszowy Piknik Szybowcowy w Lesznie

10 Jubileuszowy Piknik Szybowcowy w Lesznie

10 Jubileuszowy Piknik Szybowcowy w Lesznie

air picnic_leszno_jasne

70 statków powietrznych, 12 godzin pokazów, 100 minut pokazów nocnych, 12 000 litrów paliwa lotniczego,   1 300 litrów oleju do smugaczy. Piloci z 7 krajów (Polski, Niemiec, Czech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Rumunii), 2 samoloty odrzutowe, 8 grup akrobacyjnych, Tysiące godzin pracy, negocjacji, spotkań, ustaleń. Najbardziej zróżnicowane pokazy nocne na świecie! Tylko u nas nocny popis zaprezentują: modelarze, paralotniarze, motoparalotniarze, szybowce w pokazie solowym, szybowce w pokazie grupowym, samolot akrobacyjny, formacja samolotowa, formacja motoszybowcowa, samoloty odrzutowe, baloniarze oraz samolot krótkiego startu i lądowania. Jubileusz zobowiązuje, dlatego 10. edycja Pikniku będzie najdłuższa, najbardziej naszpikowana atrakcjami i najbardziej spektakularna do tej pory!

W sobotę będziemy mogli oprócz pokazów podziwiać koncerty dwóch polskich gwiazd. O godz. 19:40 wystąpi Honorata Skarbek, a już po 22:30 na scenie zagra dla nas zespół Piersi.

Podczas  weekendowych pokazów będziemy mogli zobaczyć m.in. AeroSPARX, Carbon Cub, The Flying Dragons, TS-11 Iskra, Leszczyńskie Stowarzyszenie Spadochronowe FENIKS, „Orlik” – Zespół Akrobacyjny, Leszczyński Klub Balonowy.

Lotnisko Leszno – Strzyżewice, znajduje się w zachodniej części Leszna (wyjazd w kierunku Żar / Głogowa DK12) przy ul. Szybowników 28. Dojazd z Poznania i Wrocławia drogą krajową nr 5, następnie proszę kierować się na Żary/Głogów (DK12 – Al. Jana Pawła II, ul. Szybowników). Przed stacją paliw LOTOS należy skręcić w prawo w ul. Kosmonautów. W tym roku zostały przygotowane 3 parkingi. Dojazd na mapie zaznaczony zielona i czerwoną linią. Dojazd od Głogowa. W Lasocicach należy skręcić w lewo w ul. Święciechowską, następnie w Święciechowie należy skręcić w prawo (ul. Ułańska/Wolności) i jeszcze raz w prawo w ul. Leszczyńską, następnie ul. Wolińską do ul. Szybowników. Przed stacją paliw LOTOS należy skręcić w prawo w ul. Kosmonautów. W tym roku zostały przygotowane 3 parkingi. Dojazd na mapie zaznaczony niebieską linią.

UWAGA! Na czas trwania imprezy, ulica Kosmonautów dla ruchu pojazdów i pieszych jest zamknięta. Na odcinku między ogródkami działkowymi i wejściem na imprezę kursować będzie bus komunikacji miejskiej oraz co 5 min. bus (wahadłowo).

Mapka:

eq bldqjlf piknik

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: