Ultimate magazine theme for WordPress.

15 lat działalności Trzeciego Teatru z Wałbrzycha

0

W miniony czwartek, tj. 1 lutego w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu podsumowano 15 lat działalności Trzeciego Teatru.

Trzeci Teatr to najstarsza grupa amatorska, działająca w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Grupa działa od 2002 roku, a ma za zadanie zainteresowanie teatrem młodzieży chętnej do rozwijania swoich artystycznych pasji.

Na przestrzeni lat zmieniała się nazwa formacji- z początku był to Teatr Edukacyjny, nastepnie Młodzieżowe Studio Teatralne „Czarna Sala”, Magazyn Wyrobów Teatralnych, lecz ostatecznie przyjęto nazwę Trzeci Teatr.

Podczas warsztatów, które odbywają się regularnie, młodzi członkowie grupy uczą się analizy i interpretacji tekstu, ćwiczą dykcję, emisję głosu, czy pracę z rekwizytem, co przekłada się często na lepsze przygotowanie do matury.

Zajęcia w  Trzecim Teatrze prowadzone są przez Grzegorza Stawiaka i odbywają się dwa razy w tygodniu. W zajęciach udział biorą dwie grupy: grupa „zaawansowana” i tak zwana grupa „żółtodziobów”, którzy dopiero dołączyli w szeregi.

Podczas gali na Dużej Scenie spotkali się aktualni uczestnicy zajęć i ci, którzy z grupą już się pożegnali, ale nadal ciepło ją wspominają. Miłym gestem było wymienienie z nazwiska wszystkich byłych i aktualnych członków amatorskiego teatru.

Wielu członków grupy zdecydowało się na kontynuowanie swojej przygody z teatrem, studiują aktorstwo, lub reżyserię. 

Oby więcej takich inicjatyw 🙂