JACOB wraca do Polski!

Po znakomitym koncercie w maju 2015 roku, nowozelandzka grupa ponownie wystąpi w Warszawie. Zapraszamy do klubu Hydrozagadka 6 maja 2016 roku. To będzie jedyny koncert Jakoba w naszym kraju podczas europejskiej trasy.

JAKOB (post-rock/NZ)
https://www.facebook.com/jakobmusic
http://www.jakob.co.nz/
http://www.jakob.bandcamp.com/

Jakob jest stawiany na równi ze sławami gatunku jak m.in. Mogwai. Koncertował razem z Toolem, ISIS, Mono czy Russian Circles. W swoich utworach trio prezentuje wielowymiarowość post-rocka – od delikatnych, ambientowych kompozycji przechodzi do mocniejszych, mięsistych riffów.

Zespół ma na koncie cztery świetnie przyjęte albumy – „Subsets of Sets” (2001), „Cale:Drew” (2003), „Solace” (2006) i wydany jesienią 2014 roku „Sines”. Dyskografię uzupełniają dwie EP-ki: „Jakob” (1999) i „Dominion²” (2004).

Jako support wystąpi zespół Tsima z Bolesławca.

TSIMA (post-rock/PL)
https://www.facebook.com/tsimapl
https://tsima.bandcamp.com/

Tsima to pochodzący z Boleslawca zespół poruszający się po obszarach post rocka i post metalu. Instrumentalny kwartet okreslany jest mianem „cięższego Tides From Nebula”.
W 2013r. światło dzienne ujrzała EP Juniper która podsumowała pierwszy rok działalności zespołu. Rok później światło dzienne ujrzał album „Shatter”, na który złożyło się sześć nowych kompozycji. Zespół zaprezentował płytę na żywo w największych polskich miastach, oraz na dwóch koncertach w Lipsku i w Berlinie. Obecnie trwają prace nad następcą „Shatter”, który prawdopodobnie ukaże się jeszcze w 2016 roku.

6.05.2016 (piątek)
Klub Hydrozagadka (Warszawa, ul. 11 listopada 22)
Bilety:
40 PLN (przedsprzedaż)
50 PLN (w dniu koncertu)
Bilety w przedsprzedaży dostępne wyłącznie na Bilety24.pl – http://bit.ly/JakobWwa

Wydarzenie facebook.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: