BESIDES – EVERYTHING IS TOUR 2016

BESIDES – EVERYTHING IS TOUR 2016

Pochodzący z Brzeszcz zespół Besides to grupa grająca muzykę instrumentalną, starającą się przekazać pewne wartości nie wprost, a poprzez dźwięki charakterystyczne dla alternatywy, post rocka. Muzycy grali wcześniej w kilku ważnych dla lokalnej sceny bandach (m.in.: Kundle, Jedyny Sensowny Wybór, Divide Et Impera).

Teledysk do utworu „May I Take You Home :

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku.
20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych, w tym z Tides From Nebula.

Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trojki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

Besides jest zwycięzcą 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie tak jurorów, jak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides – jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.” Piotr Rogucki: „Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju”

Po 2 latach od wydania debiutanckiego „We Were So Wrong” zespół wraca z nowym albumem „Everything is”, który ukazał się w połowie października ubiegłego roku. Produkcją zajął się Maciej Karbowski, muzyk zespołu Tides From Nebula i Moonglass.

29 stycznia Besides ruszają z drugą częścią trasy Everything Is, którą rozpoczną w Nota Bene Cafe w Kłodzku.
Bilety 20/25. Przedsprzedaż – Nota Bene Cafe Club
Wydarzenie facebook.

Kolejne przystanki na trasie:
11.02 – RZESZÓW, Vinyl
12.02 – OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI, Perspektywy
26.02 – ŁÓDŹ, Dom
27.02 – CIECHANÓW, Fabryka Kultury Zgrzyt
03.03 – GDAŃSK, Wydział Remontowy
04.03 – KOSZALIN, Graal
05.03 – CZĘSTOCHOWA, Teatr From Poland
11.03 – PRABUTY, PCKiS
12.03 – POZNAŃ, Klub u Bazyla, Festiwal Cztery Pory Rocka
13.03 – PIŁA, Barka
17.03 – OLSZTYN, Andergrant

Strony internetowe:
www.besides.pl
facebook.com/BesidesBand
besides.bandcamp.com

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: