ArtCafe Barakah

artcafe-barakah-koncert-laszlo-taxi__grafika1

Laszlo Taxi   /koncert/

Początki zespołu sięgają 2012 roku, kiedy to grupa fascynatów postanowiła wreszcie nadać realny kształt temu, co im w duszy grało. W kolejnych latach spotykali się, aby grać razem muzykę, którą kochali, a której tak bardzo brakowało im w świecie muzycznym. Lata izolacji spędzone w pustelni sali prób pozwoliły im wyrobić indywidualne, charakterystyczne brzmienie, którym nasycone są zarówno te długie jak i krótkie utwory. Po kilku zmianach personalnych zespół postanowił wyjść z pustelni i zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Tak powstał skład znany dziś pod nazwą Laszlo Taxi.

Ich styl jest najczęściej osadzany w krainie rocka progresywnego, aczkolwiek sami nie utożsamiają się w pełni z żadnym istniejącym gatunkiem muzyki. Muzyka, którą tworzą jest ich własnym prywatnym mikro-światem z własnym ekosystem oraz niezależnym zbiorem zasad. Jest jak kolorowa bańka dryfująca w przestrzeni tego świata. Wszystkich chętnych i ciekawych zapraszają w niezwykłą podróż po ich świecie.

LINKI:

https://www.facebook.com/laszlo.taxi/

https://soundcloud.com/stream

https://laszlotaxi.bandcamp.com/

SKŁAD ZESPOŁU: Dariusz Kawa [klawisze], Maciej Miazga [gitara], Tomasz Sok [perkusja], Mirosław Berg [bas]

DATA: 21 X [piątek]   START: 21:00
BILETY: 10 zł
✘ Zakup: pn.-pt. w godz. 10:00-17:00 i na godz. przed każdym wydarzeniem w kasie Teatru Barakah przy Paulińskiej 28, przelewem – http://teatrbarakah.com/barakah-wp/bilety-i-wynajem/, przed koncertem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)
✘ Rezerwacja: rezerwacje@teatrbarakah.com / 12 397 80 47 / w barze

 

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.