22 X Chochla literacka, czyli Chłopska Chochla – literatura z siołem w roli głównej w ArtCafe Barakah

22 X Chochla literacka, czyli Chłopska Chochla – literatura z siołem w roli głównej w ArtCafe Barakah

ArtCafe Barakah

artcafe-barakah-chochla-literacka-10-2-chochla-literacka-chlopska-chochla-czyli-literatura-z-siolem-w-roli-glownej

Chochla literacka /impreza literacka/ -> Chochla Literacka – Chłopska Chochla, czyli literatura z siołem w roli głównej

Chłop potęgą jest, i basta – to już wiadomo. Teraz czas pokazać, że i w piśmie nie lada piórem opatrzony. Cepelia? Folklor? To nie dla nas! My czytamy tylko soczystą literaturę roli i knurów. Redliński, Nowak, Reymont! Prosto, krótko, jasno. Jak budowa cepa. Nie będzie łatwo, my wiemy. I dlatego nie zabraknie prostej strawy i przyśpiewki. A może i gęsi do podskubania.

Czekamy na Was! Przypominamy także o formule, która towarzyszy naszym spotkaniom – każdy może stanąć przed mikrofonem i poczęstować gości swoimi ulubionymi (w tym własnymi) utworami. Mowa tutaj zarówno o literaturze jak i muzyce, improwizacji i bogowie wiedzą, czym jeszcze!

Twórcy Chochli literackiej to przede wszystkim trójka młodych twórców, których w grupę literacką połączyła praca nad Nocami Waniliowych Myszy, autorskim projektem Teatru Barakah będącym cyklem spektaklów z elementami kabaretu i piosenki, które cieszą się dużą popularnością w krakowskim świecie rozrywki i kultury. Od ponad roku przygotowują dla ArtCafe Barakah spotkania z literaturą, na których panuje zasada open microphone – każdy może zaprezentować swój ulubiony fragment lub własną twórczość. Nie brakuje również muzyki a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session.

PRZYGOTOWANIE:

Dawid Barański – ukończył zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, usiłuje skończyć dziennikarstwo; jak może to jeździ z plecakiem i bez celu; jak musi, to pisze, choć zdarza się, że pisze jak chce; z natury cynik i malkontent, ale ma znajomych; publikował w „Drugim Obiegu” i na portalu kulturatka.pl; udziela się w redakcji festiwalowej PKO OFF Camera i uzewnętrznia w niezależnym magazynie „Krata Kultury”;

Amadou Guindo – student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim;  poza tym niepoprawny optymista i niespokojna dusza z kompleksem Piotrusia Pana; Publikował m.in. na portalu Onet.pl, w „Magazynie” oraz „Dzienniku Polskim”; po wyczerpującej publicystycznej tułaczce odnalazł swój artystyczny zakątek w niezależnym magazynie kulturalnym „Krata Kultury”; w chwilach wolnych od marnowania czasu na kulturę prowadzi szkolenia z języka angielskiego; złoty człowiek – jak nie pije;

Grzegorz Like – kulturoznawca; z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania krzewiciel tradycji beatnikowskiej i rysownik; krakowski korespondent warszawskiego portalu Magazyn.pl, gdzie od przeszło dwóch lat zajmuje się konstruktywną krytyką literacką i relacjonowaniem  krakowskich festiwali (m.in. Conrad Festiwalu i Festiwalu im. Czesława Miłosza); ma na swoim koncie wywiady z takimi ludźmi jak Mark Danner, Jan Jakub Kolski, Paul Auster, Raja Shehadeh i Marcin Meller; obecnie studiuje dziennikarstwo i grozi, że wyda swój zbiór gonzo-reportaży, które własnoręcznie zilustruje.

DATA: 22 X 2016 [sobota]   START: 21:00 

WSTĘP: wolny

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: