Ultimate magazine theme for WordPress.

3 – 7 marca 2017 Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

0

RAJ. TUTORIAL

 

Reżyser Jędrzej Piaskowski – główny zwycięzca ubiegłorocznego konkursu Forum Młodej Reżyserii w Krakowie – wraz z dramaturgami Hubertem Sulimą i Magdą Kupryjanowicz, kompozytorem Janem Tomzą-Osieckim, artystką wideo Martą Nawrot, choreografem Mikołajem Karczewskim oraz aktorami wałbrzyskimi i gośćmi – zrealizował autorskie przedstawienie o raju i spełnieniu – spektakl  ruchowy, muzyczny, filozoficzny, poetycki, polityczny.
Zapraszamy na pierwsze popremierowe pokazy spektaklu RAJ. TUTORIAL. W niezwykłych przestrzeniach Starej Kopalni zagramy spektakl o szczęściu i marzeniach, przewrotny esej polityczny, który pozostawi widzów
w dobrym humorze.

O raju i o tym, jak do niego dotrzeć… Po raz pierwszy – coaching w teatralnej formie, fantazja o idealnym społeczeństwie w idealnym świecie.

„Wszystko nam mówi, że mamy być kimś konkretnym, sobą – kimś określonym, zamkniętym. Ale przecież czasem chcielibyśmy być kimś innym. W spektaklu RAJ.TUTORIAL w kilku krokach pokazujemy, jak poprzez prosty gest możemy stać się lepszą wersją samych siebie – bez granic, bez płci, z nowymi możliwościami. Czas na czułość i otwartość, na bliskość i dziecinność. Pozwalamy marzyć! Dajemy sobie szansę!” – mówią twórcy spektaklu.

http://wybieramkulture.pl/raj-tutorial-przedpremierowe-spotkanie-starej-kopalni-walbrzychu/

Spektakl inspirowany wątkami z powieści „Middlesex” Jeffreya Eugenidesa i muzyką Jana Sebastiana Bacha.

GRAMY:
3 marca 2017 / godz. 19.00 / Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA / Budynek: 8B
4 marca 2017 / godz. 19.00 / Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA / Budynek: 8B
5 marca 2017 / godz. 18.00 /  Centrum Nauki i Sztuki STARA KOPALNIA / Budynek: 8B

WIELE DEMONÓW

Państwowy Teatr Dramatyczny im. Ilia Czawczawadzego w Batumi

Reżyseria: Jacek Głomb
Adaptacja: Katarzyna Knychalska
Tłumaczenie: Maria Filina i Irakli Samsonadze

Obsada: Tatia Tataraszwili, Marina Burduli, Zurab Kawtaradze, Meri Nakaszidze, Zaal Goguadze, Lasza Koncelidze, Maia Cecchladze, Mumuka Mandzgaladze, Kacha Kobaladze, Tite Komachidze

Otwieramy wałbrzyską scenę na prezentacje innych teatrów! W ramach cyklu „GOŚCIE SZANIAWSKIEGO” we wtorek  7 marca, o godz. 19.00 na Dużej Scenie wystąpi Państwowy Teatr Dramatyczny im. Ilia Czawczawadzego w Batumi z Gruzji ze spektaklem WIELE DEMONÓW.
Zapraszamy na kryminalny thriller według powieści Jerzego Pilcha, w reżyserii Jacka Głomba – dyrektora Teatru Modrzejewskiej w Legnicy!

„Wiele demonów” to teatralny thriller z prawdziwego zdarzenia. W małej wiosce na południu Polski, gdzie religii jest tyle, ile domów, a religijne waśnie to codzienność – znika młoda dziewczyna. Cała wspólnota angażuje się w jej poszukiwanie. Czy uciekła z domu? A może przetrzymują ją ludzie wszechmocnego przedstawiciela władzy – Gońca? Może ktoś ją zabił? Ktoś z wioski? A co jeśli stoją za tym demony, o których ciągle wspominają mieszkańcy? Nie wierzycie w demony? A skąd wiecie, że to nie one są sprawcami wszystkiego, co w nas złe?  W tej opowieści nic nie będzie pewne. Świat racjonalny miesza się tu ze światem nadprzyrodzonym  i to do was należy decyzja, w który z tych światów uwierzycie. Mroczny kryminał o polskiej wspólnocie, w którym każdy jest prawdziwym oryginałem i każdy ma swoje duże i małe tajemnice, będzie trzymał was w napięciu do ostatniej minuty. To opowieść, która łączy przyjemność kryminalnej zagadki, wyśmienity humor i poważne pytania o naturę zła.
Spektakl z polskimi napisami.

BILETY W CENIE: NORMALNY 18 ZŁ / ULGOWY 11 ZŁ

ZOBACZ TRAILER_ WIELE DEMONÓW https://youtu.be/MFDLFD70sYg

Gramy: 7 marca 2017 / godz. 19.00 / Duża Scena

REZERWACJA BILETÓW:
Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); http://bilety.teatr.walbrzych.pl/