41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne – „Kraina Szczęścia” – Puppet Cinema i HaZira Performance Art Arena  – „SALT OF THE EARTH”

41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne – „Kraina Szczęścia” – Puppet Cinema i HaZira Performance Art Arena – „SALT OF THE EARTH”

Puppet Cinema i HaZira Performance Art Arena  – „SALT OF THE EARTH”

spektakl teatralny

 

Spektakl „Salt of the Earth” powstał na podstawie znanej izraelskiej powieści „Droga do Ein Harod” Amosa Kenana i opowiada historię pisarza-buntownika, który w obliczu puczu ucieka do Ein Harod, rzekomego ostatniego bastionu oporu w jego kraju. Oczami bohatera, granego przez bezimienną, pozbawioną twarzy lalkę Bunraku, publiczność doświadcza tragedii wojny w warunkach miniaturowego miasta, gdzie plastikowe czołgi przetaczają się papierowymi ulicami na tle bliskowschodniego krajobrazu stworzonego z pół tony soli. Obraz ze specjalnie podwieszonej kamery poruszającej się pośród maleńkich planów zostaje wyświetlony na wielkim ekranie wiszącym nad miastem.

 

Wdzięcznie mechaniczny taniec „Salt of the Earth”, odgrywany przez zespół teatralny PuppetCinema, łączy kręcenie filmu na żywo z teatrem, i opowiada historię lądu, na którym nigdy nie gaśnie wojna, oraz ludzi, którzy wiecznie toczą walkę o przetrwanie. Oglądając spektakl, który powstaje, ulega zniszczeniu i zostaje odbudowany na oczach publiczności, widzowie odkrywają jak silny jest instynkt samozachowawczy człowieka, i czego ten nie zrobi w imię ratowania własnej wolności.

 

TWÓRCY:

w oparciu o powieść „Droga do Ein Harod” Amosa Kenana

reżyseria: Zvi Sahar

wykonawcy i lalkarze: Zvi Sahar, Michal Vaknin, Yuval Fingerman, Boaz Gilad, Aya Zaiger

konsultanci: Oded Littman, Aya Zaiger, Michal Vaknin, dramaturgia: Oded Littman, opracowanie i obsługa kamer: Aya Zaiger, muzyka i efekty dźwiękowe: Gai Sherf, śpiew: Rona Kenan, reżyseria światła: Adi Shimrony, twórcy lalek: Zvi Sahar, Robin Frohardt, Eti Sahar, Jessica Scott, Aya Zaiger, reżyseria lalek: Jessica Scott

produkcja: Puppet Cinema i HaZira Performacnce Art Arena

 

spektakl z polskimi napisami

 

DATA PREMIERY: październik 2014

CZAS TRWANIA: 80 min.

LINKI:

http://www.puppetcinema.com/salt-of-the-earth.html

 

DATA: 09.10.2016, 21:00

MIEJSCE: Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4

 

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: