41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne – „Kraina Szczęścia”

41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne – „Kraina Szczęścia”

ARIEL DORON – „PLASTI HEROES”

spektakl teatralny

 

„Niedługo będzie wojna;

nadszedł czas, by zostać bohaterami.

Ale żołnierze są z plastiku,

polem bitwy jest stół,

a dom jest ledwie odległym obrazkiem na ekranie.

W walce, w której nie ma określonego wroga ani celu,

granica między rzeczywistością a fantazją ulega zatarciu:

czy to się dzieje naprawdę,

czy to tylko gra?”

 

Przedstawienie jest dynamicznym, zaskakującym i nierzadko zabawnym kolażem obrazków wojennych, odgrywanym za pomocą zabawek. Przemoc, pożądanie, nienawiść i strach zostają wyłożone na stół, gdzie „niewinne” figurki zostają ożywione, a beztroska dziecięcych zabaw zderza się z krwawą rzeczywistością dorosłego świata wojny. Dzięki zastosowaniu różnorodnych technik ożywiania przedmiotów, materiałów filmowych oraz aktorstwa, „Plastic Heroes” jest jednocześnie zabawne i bolesne w odbiorze; porusza ciężkie tematy, jednocześnie stanowiąc dla widzów przyjemne i inspirujące spotkanie ze światem teatru lalek.

 

Ariel Doron zainteresował się teatrem lalek w wieku lat 12. Ariel opanował różnorodne formy teatru lalek; występuje, reżyseruje oraz oferuje porady artystyczne w projektach lalkarskich. Przez ostatnie lata występował na festiwalach na całym świecie ze spektaklem „Pinhas! Punch in The Holy Land”, jego osobistą interpretacją tradycyjnego europejskiego teatru pacynek, za pomocą których omawia realia bieżącej polityki izrealskiej w przewrotny i żywiołowy sposób. Ariel wystawia „Pinhas”, „Plastic Heroes” oraz inne swoje projekty na całym świecie – został już zaproszony na festiwale i indywidualne występy we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Grecji, Indiach, Finlandii, Estonii, Danii, Słowenii, Szwajcarii, Polsce…

Odgrywa również postać Elmo w izraelskiej wersji Ulicy Sezamkowej i użyczył już swoich talentów lalkarskich w wielu filmach i programach telewizyjnych.

 

Studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie w Tel-Awiwie, pobierał naukę w Szkole Teatru Wizualnego w Jerozolimie oraz w Międzynarodowym Instytucie Lalkarskim w Charleville-Mézières we Francji.

 

TWÓRCY:

idea i wykonanie: Ariel Doron

asystenci reżysera: Rotem Elroy i David Lockard, consultant artystyczny: Shahar Marom, design: Chinese People, video: Anael Resnick, Ariel Doron

współprodukcja: Hanut 31 Theatre, Rabinovich Foundation for the Arts

 

DATA PREMIERY: sierpień 2014

CZAS TRWANIA: 40 min.

LINKI:

www.arieldoron.com

 

DATA: 12.10.2016, 18:00

MIEJSCE: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: