41. KRT– TEATR BARAKAH – „KRÓLOWA WANNY”
Foto:Piotr Kubic

41. KRT– TEATR BARAKAH – „KRÓLOWA WANNY”

TEATR BARAKAH – „KRÓLOWA WANNY”

41-krt-teatr-barakah-krolowa-wanny-fot-3-piotr-kubic

spektakl teatralny

Wszyscy, których interesują: Wścibscy. Kretomysze. Mąciciele. Niedowiarkowie. Sceptycy. Zagubieni. Lewacy. Artyści. Napaleni. Dziwki. Geje. Pederaści. Wykastrowani. Persowie. Arabowie. Świnie. Zboczeńcy. Psychole. Gówniani. Alfonsi, Aszafiści. Faszyści. Komuniści. Syfilitycy. Masochiści. Nihiliści. Pizdy. Szczyny. Gówna.

Bohaterów skeczy Hanocha Levina spotykają normalnie niespotykane historie. Czasem tracą życiową szansę poprzez wyjście do toalety w czasie kinowego seansu. Innym razem kładą kamień węgielny pod budowę biblioteki podczas uroczystości, która okazuje się być uroczystością zgoła inną. Albo zwyczajnie, jak Apsik i Czopek, ruszają w miasto, by zaliczyć kolejny nieudany podryw. „Królowa wanny” wiruje głównie wokół tematów damsko-męskich, ale nie brakuje też polityki, historii i, rzecz jasna, levinowskiego łamania wszelkiego rodzaju stereotypów. Rozrywka, ale i refleksja. Refleksja, ale i rozrywka. Oto „Królowa wanny”.

Na spektakl „Królowa wanny” składają się fragmenty kabaretów, skecze oraz piosenki Hanocha Levina zamieszczone w antologii „Królestwo wszech wanny. Proza, skecze, piosenki, poezja” wydanej w 2013 roku przez Wydawnictwo ADiT oraz Wydawnictwo Austeria.

41-krt-teatr-barakah-krolowa-wanny-fot-7-piotr-kubic

TWÓRCY:

autor: Hanoch Levin / tłumaczenie: Michał Sobelman, Agnieszka Olek, Ela Sidi, Włodzimierz Leder

reżyseria i adaptacja: Ana Nowicka

obsada: Lidia Bogaczówna, Monika Kufel, Krzysztof Bochenek, Franciszek Muła, Dominik Nowak

muzyka: Piotr „Lala” Lewicki, kostiumy: Monika Kufel, choreografia: Iwona Olszowska, animacje: Paweł Penarski

produkcja: Teatr Barakah (Kraków)

DATA PREMIERY: 30.11.2013.

CZAS TRWANIA: 60 min.

41-krt-teatr-barakah-krolowa-wanny-fot-14-piotr-kubic

LINKI:

http://teatrbarakah.com/barakah-wp/?event=krolowa-wanny

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/174591.html

http://teatralny.pl/recenzje/pochwala-niewygody,161.html

DATA: 07.10.2016, 20:00

MIEJSCE: Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: