8 urodziny SILENTlive!

8 urodziny SILENTlive!

Wałbrzyski zespół SILENTlive powstał w marcu 2008 i w tym roku obchodzi swoje 8 urodziny. Dziękujemy całej ekipe w składzie: Marcin Świeży, Marcin Klasik, Krzysztof Janowski, Piotr Kruk za lata ciężkiej pracy i dzielenia się z nami niezwykłymi doznaniami muzycznymi. Gratulujemy również dotychczasowych osiągnięć a przede wszystkim nagrania debiutanckiej płyty „Treści Do Wolności Waszego Umysłu”.
Życzymy jeszcze wielu lat na scenach jakie tylko sobie wymarzycie oraz dalszych muzycznych sukcesów.

silentlive-8060Krótka historia zespołu SILENTlive:

Obecnie działająca grupa SILENTlive powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Założycielami zespołu byli Marcin Świeży, Marcin Klasik oraz Krzysztof Janowski. Podczas pierwszego występu w Szczawnie-Zdroju dodatkowo na klawiszach zagrała Magdalena Kwiatkowska. W czerwcu do składu dołączyli Piotr Kruk oraz Tomasz Harla. Styczniowe koncerty w 2009 roku miały być dla Krzysztofa Janowskiego oraz Tomasza Harli tymi ostatnimi, tak się przynajmniej wtedy wydawało. Pomimo tego, zespół nie uległ rozwiązaniu i funkcjonował jako trio. Po dwóch latach, w styczniu 2011 roku, Krzysztof Janowski oznajmił, że chce wrócić do kapeli. Rok później na miejscu perkusisty zasiadł Tomasz Kulpa, który to jednak w marcu 2014 roku opuścił szeregi grupy. Kilka tygodni później SILENTlive zasilił na bębnach Roman Lewandowski, który występował wcześniej w kapeli KramM2, jednak z powodów osobistych, pod koniec listopada 2014 roku grupa pożegnała się z nim.

W styczniu 2015 roku zespół podjął ponownie współpracę z Tomaszem Klupą, tym razem jako muzykiem sesyjnym. Celem było nagranie debiutanckiego albumu studyjnego, który ukazał się przedpremierowo dla tych, którzy wsparli grupę na platformie Polak Potrafi, w sierpniu 2015 roku. Oficjalna premiera zaplanowana została na wrzesień tego samego roku. Na debiutanckim albumie „Treści do wolności Waszego umysłu” w trzech utworach gościnnie na saksofonie zagrał Krzysztof Karwowski (Dagda Point). Swój udział w projekcie potwierdził także Kamil „Bua” Klajber, który opracował drugą gitarę oraz solo do swojego autorskiego kawałka „Dla mas”. Na dysku numer dwa na skrzypcach w „Dinozaurach” zagrała Natalia Janik. Riff w „Gmachach” dorzucił także współproducent albumu Bartosz Miszczyk.

We wrześniu 2015 roku zespół rozpoczął współpracę z perkusistą Jakubem Sapką. Już w styczniu 2016 roku nastąpił kolejny zwrot akcji i po dwóch zagranych koncertach, grupa ponownie została bez bębniarza.

Muzyka SILENTlive rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grupa grała spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku, kiedy do zespołu dołączył perkusista Tomasz Kulpa. Brzmienie SL zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

Więcej o SILENTlive:
Oficjalna strona | Facebook | YouTube | MySpace | Muzzo | Soundcloud

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że już 22 kwietnia o godz. 20:30 będziemy mieli kolejną okazję aby usłyszeć SILENTlive na żywo. Zespół wystąpi w Świdnickim Klubie Bolko, prezentując 30-minutowy set podczas konkursu „Truskawka 2016”. Na perkusji zagra gościnnie Tomasz Kulpa na co dzień występujący w grupie .comin.

A3_truskawka_2016_V2_tnPLAN AKCJI TRUSKAWKA 2016!
Świdnica | Klub Bolko | 22-24 IV 2016

22 kwietnia 2016 (piątek) 19:00
People of the Haze [Wrocław – rock’n’roll]
konkurs: SILENTlive [Wałbrzych – pop/rock]
konkurs: Białe drzewa [Strzegom – rock]
konkurs: Crash the Night [Mieroszów – rock]

23 kwietnia 2016 (sobota) 18:00
Dezerter [Warszawa – punk rock]
Hańba [Kraków – zbuntowana orkiestra podwórkowa]
konkurs: Rohele [Świdnica – grunge]
konkurs: Sufit [Mieroszów – hardcore/punk]
konkurs: Anty Klerykał [Sokołowsko – punk rock]

24 kwietnia 2016 (niedziela) 16:00
19:00 TROPY [Bydgoszcz – alternatywa]
17:30 „Do It Together” [muzyczny film dokumentalny]
16:00 „Every Other Summer” [muzyczny film dokumentalny]

KARNET 3 dni: 40 zł
BILET 22 IV: 10 zł
BILET 23 IV: 30 zł
BILET 24 IV: 10 zł
Sprzedaż: Ticketpro Polska + Informacja Turystyczna

SZCZEGÓŁY: Truskawka2016

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. „Truskawka” to impreza skierowana do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość występu przed utytułowanym headlinerem i walki o 2000 zł.

Zwycięzcami w poprzednich latach były m.in. zespoły: comin, Demia Doberman Live Band, Trichomes, Johnny Trzy Palce.

TRUSKAWKA:
Profil facebook | Wydarzenie na facebooku

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: