Afrykańska stypa w teledysku Major Lazer!

Afrykańska stypa w teledysku Major Lazer!

Amerykański kolektyw Major Lazer na znakomitej płycie „Peace Is The Mission” z czerwca 2015 roku zawarł piosenkę „Light It Up”. Do sieci trafił teledysk do tego utworu, w wersji z poszerzonej edycji wspomnianego albumu.

W oryginalnym kształcie piosenki słychać w niej było tylko znakomitą artystkę dancehallową, Jamajkę Nylę. Wersja „Extended” płyty „Peace Is The Mission” zawiera utwór „Light It Up” w nieco innym kształcie. Oprócz Nyli pojawia się w nim angielski muzyk mający korzenie w Ghanie, posługujący się ksywką Fuse ODG. Wspomniany afrykański kraj pojawia się tu nieprzypadkowo. Właśnie tam bowiem zrealizowano zdjęcia do piosenki „Light It Up” (feat. Nyla & Fuse ODG).

Przejmujący, czarno-biały wideoklip, przedstawia ceremoniał, odpowiednik znanej w naszej kulturze stypy, jaki odbywa się w małej wiosce w Ghanie. Jego częścią są między innymi tańce, śpiewy i procesja. W obrazie wykorzystano fragment wiesza „Kae” (tytuł znaczy „pamiętaj”). Filmik można zobaczyć tutaj:

Album „Peace Is The Mission” okazał się wielkim sukcesem Major Lazer. Zdobył między innymi szczyt tanecznego notowania „Billboardu”. Amerykanie promując go dali koncert na festiwalu Open’er w Gdyni.

Diplo, Jillionaire oraz Walshy Fire poruszają się na płycie „Peace Is The Mission” po terytorium muzycznym od elektroniki i hip-hopu do dancehallu. W wycieczce wspomagają Major Lazer goście. Kawałek „Lean On” powstał do spółki z francuskim didżejem o ksywce DJ Snake, a głosem piosenkę ozdobiła fantastyczna duńska wokalistka MØ. Wokal Ellie Goulding słychać w numerze „Powerful”. Gośćmi kolektywu są również Elliphant, Wild Belle, Pusha T, 2 Chainz, Travi$ Scott, Jovi Rockwell, Tarrus Riley, Mad Cobra, Nyla, Chronixx. Na „Peace Is The Mission” znajdziemy też remiks numeru Major Lazer z filmu „Igrzyska śmierci” pod tytułem „All My Love” w wykonaniu pochodzącego z Trynidadu Michela Montano. Głosu piosence użyczyła Ariana Grande.

Źródło: materiały prasowe

Major Lazer w sieci:
Facebook | Tumblr | Soundcloud | YouTube

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: