Agnes Obel ujawniła hipnotyzujący, animowany klip, który powstał do utworu „Golden Green”.

Video można obejrzeć niżejL

Autorem teledysku jest lider znanego duńskiego zespołu MEW – Jonas Bjerre.

„Jestem zaszczycony faktem, że to właśnie mnie przypadło w udziale stworzenie obrazu do tej pięknej piosenki. Dzwonki, które wyznaczają rytm w tym utworze z jakiegoś powodu skojarzyły mi się z migoczącym światłem oraz szkłem, będącym tematem przewodnim całego albumu. Kiedy Agnes zaczęła opowiadać mi więcej o tej piosence, przyszła mi do głowy myśl o świecie wewnętrznym, w którym pojawia się wiele sprzecznych emocji. Animowana wersja Agnes walczy, aby odnaleźć równowagę”  – mówi Jonas Bjerre.

„Citizen Of Glass”  ukaże się na rynku 21 października i będzie dostępny na CD, w formie elektronicznej oraz na czarnym 180 g winylu wraz z kodem do ściągnięcia albumu. Krążek można nabyć w przedsprzedaży pod tym adresem:www.agnesobel.com

Agnes Obel na jesieni zawita do Polski. 11 listopada wystąpi w Starym Maneżu w Gdańsku, a 12 listopada w warszawskiej Stodole.

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)