Ultimate magazine theme for WordPress.

Akademia Filmowa Barakah – wrzesień / Teatr Barakah 19 września ● 19:30

0
Akademia Filmowa Barakah to cykliczne i darmowe tematyczne pokazy filmowe. Obok niekwestionowanych arcydzieł, które zapisały się na stałe w historii kina, prezentujemy także obrazy kontrowersyjne, mniej znane lub zapomniane. Repertuar uzupełnią filmy, które nie miały dystrybucji kinowej w Polsce, a zostały docenione na zagranicznych renomowanych festiwalach. Każdy seans poprzedza prelekcja.

Wrzesień – W domu najlepiej(?)
Koniec wakacji to często smętny czas powrotów do domu, do szarej rzeczywistości… ale dla naszych stałych bywalców to również powrót Akademii Filmowej Teatru Barakah! Wrzesień upłynie nam pod znakiem portretów rodzinnych we wnętrzu. Przyjrzymy się rodzinom niepełnym, poszukującym porozumienia, a także takim, których jedność wystawiona jest na ciężką próbę losu. Będą państwo świadkami pejzażu przeróżnych sytuacji, w których główną rolę odgrywa ognisko domowe – czasami będą to sceny melancholijne i ciepłe, a czasami ukazujące niebezpieczeństwo rozpadu. To przez siły zewnętrzne, to znów przez wewnętrzne. Te ostatnie, zdecydowanie ciekawsze, pozwolą nam ujrzeć kondycję naszych bohaterów w przełomowych dla ich ekranowej egzystencji momentach. Zapraszamy do nas po wakacyjnej przerwie – prosimy, rozgośćcie się.

=== 5 września 2017 – „Duch/Poltergeist” (1982) ===
Rodzina Freelingów wprowadza się do nowego domu, nie zdając sobie sprawy z tego, że zbudowano go na terenie dawnego indiańskiego cmentarza. Majstersztyk Tobe Hooper’a – kino grozy lat osiemdziesiątych w najlepszym wydaniu.
Czas trwania: 1 godz. 54 min.

=== 12 września 2017 – „Bracia/Brothers” (2009) ===
Gdy żołnierz walczący w Afganistanie zostaje uznany za zmarłego, jego młodszy brat pociesza szwagierkę i zbliża się do niej. Niedługo później wojskowy nieoczekiwanie powraca. Wspaniały film psychologiczny z niezapomnianymi rolami Tobey’a Maguire’a, Jake’a Gyllenhaala i Natalie Portman.
Czas trwania: 1 godz. 44 min.

=== 19 września 2017 – „Święty Dym/Holy Smoke” (1999) ===
Podczas podróży do Indii Ruth zostaje wyznawczynią jednego z tamtejszych guru. Rodzina dziewczyny wynajmuje specjalistę od sekt, aby uwolnił ją spod wpływu nauk Hindusa i sprowadził do domu. To dzieło Jane Campion odpowiada na pytania na temat tożsamości kobiety w naszej kulturze, utrzymując przy tym specyficzny para-komediowy ton.
Czas trwania: 1 godz. 54 min.�

=== 26 września 2017 – „Spirited Away: W krainie Bogów/Sen to Chihiro no Kamikakushi” (2001) ===
Ta legendarna już japońska animacja opowiada o przeprowadzce pewnej rodziny, która… nie skończyła się wedle planów. Mała Chihiro, która wylądowała w tytułowej kainie bogów, wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby ocalić swoich rodziców. Obraz kultowego Studia Ghibli, które nazywane często jest japońskim Disney Studios.
Czas trwania: 2 godz. 5 min.

PRZYGOTOWANIE: Grzegorz Like

  • Bezpłatny wstęp
  • https://www.facebook.com/events/124712691512886/?context=create&previousaction=create&ref=5&page_id_source=177661438930289&sid_create=1645326975&action_history=%5B%7B%22surface%22%3A%22create_dialog%22%2C%22mechanism%22%3A%22page_create_dialog%22%2C%22extra_data%22%3A%5B%5D%7D%5D&has_source=1