Ultimate magazine theme for WordPress.

Analogowe składanki m.in. Madonny, Phila Collinsa, Notoriousa B.I.G. już w czerwcu!5 min read

0

Analogowe składanki m.in. Madonny, Phila Collinsa, Notoriousa B.I.G. już w czerwcu!

Chcielibyście posłuchać największych przebojów swoich ulubionych wykonawców z płyt winylowych?! Już lada chwila będzie taka okazja! Począwszy od 1 czerwca do sprzedaży trafi 10 kolekcji hitów, między innymi Madonny, Phila Collinsa, A-ha, Roda Stewarta, czy Notoriousa B.I.G.

Wydanie składanek „Greatest Hits” zaplanowano w dwóch turach. Pierwsza pojawi się w piątek, 1 czerwca, druga tydzień później, 8 czerwca. Niektóre z kompilacji nigdy wcześniej nie miały winylowej edycji.

1 czerwca ukażą się:

Bread – „The Best Of Bread” – wykonująca muzykę określaną jako soft rock amerykańska formacja Bread działała z przerwami od 1968 do 1997 roku. Największe sukcesy odnosiła w pierwszej połowie lat 70. XX wieku, kiedy każdy jej album pokrył się złotem w USA. Prezentowana składanka największych hitów kapeli okazała się komercyjnym strzałem w 10. Wydana oryginalnie w 1973 roku aż pięciokrotnie pokryła się w Ameryce platyną. Przez ponad trzy dekady ten tytuł nie był dostępny na płycie analogowej. W zestawie znajdują się najpopularniejsze single Bread „Baby I’m-A Want You” i „Make It With You”.

Enya – „The Very Best Of” 2LP – prezentowana kompilacja jednej z najsłynniejszych artystek z Irlandii ukazała się w 2009 roku i była drugą składanką w dorobku Enyi. Zawierała 18 jej najsłynniejszych kompozycji, w tym oczywiście wielkie przeboje „Orinoco Flow”, „Caribbean Blue”, czy „Anywhere Is”. Wydawnictwo pokryło się złotem w ojczyźnie artystki i w Wielkiej Brytanii, a na całym świecie sprzedało się w ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Faces – „Snakes And Ladders / The Best Of Faces” – składanka największych hitów brytyjskiej rockowej supergrupy Faces (w jej składzie byli między innymi Rod Stewart i Ron Wood) ukazała się w 1976 roku. Zespół wtedy od roku już nie istniał. Na płycie zebrano zdecydowaną większość najważniejszych kompozycji Faces. Wśród nich największe hity „Stay With Me” i „Ooh La La”.

Madonna – „The Immaculate Collection” 2LP – wydana w 1990 roku składanka była numerem jeden w Wielkiej Brytanii i dwa w USA (w tym kraju osiągnęła status diamentowy). Do dziś na świecie sprzedało się ponad 30 mln tego tytułu! Poza znanymi przebojami, jak „Holiday”, „Into The Groove” i „Like A Prayer” w zestawieniu znalazły się dwie nowe piosenki – napisana z Lennym Kravitzem „Justify My Love” oraz „Rescue Me”.

The Notorious B.I.G. – „Greatest Hits” 2 LP – jedyna składanka w dorobku jednej z najbardziej wpływowych i jednocześnie najbardziej tragicznych postaci amerykańskiego hip-hopu ukazała się w 10. rocznicę śmierci Notoriousa B.I.G. w 2007 roku. Wydawnictwo wylądowało na szczycie notowań po obu stronach Atlantyku. Pokrył się platyną na Wyspach i w USA. Wśród nagrań znalazły się wielkie hity rapera, chociażby „Juicy”, „Big Poppa”, „Hypnotize”.

8 czerwca ukażą się:

A-ha – „Headlines And Deadlines / The Hits Of A-ha” – wielka kariera znakomitego norweskiego tria rozpoczęła się w latach 80. XX wieku. Na początku kolejnej dekady A-ha było już jedną z największych gwiazd popu na świecie, mającą na koncie miliony sprzedanych płyt i wielkie przeboje. W 1991 roku Norwegowie podsumowali osiągnięcia prezentowaną składanką, zawierając na niej wszystko, co wówczas mieli najlepszego, w tym oczywiście nieśmiertelny przebój „Take On Me”.

Phil Collins – „The Singles” 2LP – winylowa edycja kompilacji największych przebojów legendarnego Phila Collinsa, która miała premierę w 2016 roku i uzyskała status złotej płyty w Wielkiej Brytanii. Lista utworów obejmuje wspaniałe i wielkie przeboje Anglika, jak chociażby „In The Air Tonight”, znakomity cover „You Can’t Hurry Love”, czy „Easy Lover”.

Rod Stewart – „Greatest Hits Vol. 1” – składanki przebojów Roda Stewarta na nośniku analogowym nie można było w tej wersji dostać przez ponad 30 lat! Po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku i – zgodnie z tytułem – stała się wielkim hitem Szkota. Wylądowała na szczycie brytyjskiego zestawienia i wielokrotnie pokryła się platyną. Znalazły się na niej single numer 1 – „I Don’t Want To Talk About It”, „Tonight’s The Night (Gonna Be Alright)”, czy przepiękna ballada „The First Cut Is The Deepest”.

Spandau Ballet – „Gold” 2LP – jedni z czołowych przedstawicieli nurtu new romantic i ich największe przeboje. Bracia Kemp oraz obdarzony potężnym głosem wokalista Tony Hadley święcili wielkie triumfy w latach 80. Wtedy też pojawiły się ich największe przeboje, „Gold” i „True”, których oczywiście nie mogło zabraknąć w zestawie. Kompilacja wcześniej miała premierę na CD. Wersja winylowa ma tę przewagę nad kompaktową, że znalazły się na niej dwie dodatkowe piosenki.

The Pogues – „The Best Of” – The Pogues to chyba największa formacja wykonująca celtyckiego punka w minionych ponad trzech dekadach. Londyńska kapela, zarządzana cały czas przez Shane’a MacGowana odniosła nie tylko wielki sukces na Wyspach, lecz również na całym świecie. Globalne powodzenie zapewniła formacji bożonarodzeniowa piosenka „Fairytale Of New York”, która nie tylko osiągnęła sukces komercyjny, lecz również stała się jedną z najpopularniejszych piosenek związanych z Bożym Narodzeniem. Oczywiście nie mogło jej zabraknąć w zestawie, obejmującym 14 kompozycji. Na winylu nie był on dostępny od 27 lat! Poza wspomnianym świątecznym hitem są też na analogu, chociażby „Dirty Old Town”, czy „Rainy Night In Soho”.

źródło: WARNER MUSIC POLAND Sp. z o.o.