„Anioły są wśród nas” – Wernisaż wystawy malarstwa Marzeny Zdun i fotografii Jacka Ślazińskiego

„Anioły są wśród nas” – Wernisaż wystawy malarstwa Marzeny Zdun i fotografii Jacka Ślazińskiego

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Wałbrzychu zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marzeny Zdun i fotografii Jacka Ślazińskiego pt. „Anioły są wśród nas”. Wystawa odbędzie się we wtorek 09 lutego 2016 o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Rynek 22 (I piętro).

Kilka słów o autorach prac:

„W stronę słońca”, autor: Marzena Zdun

Marzena Zdun – autorka obrazów
„Pochodzę z Rzeszowa, ale swoją przyszłość wiążę z Wałbrzychem w którym często przebywam. W młodości nie przejawiałam zdolności artystycznych, zmagam się z chorobą która była wówczas dla mnie barierą nie do pokonania o nazwie Dystonia segmentalna. Przypadek sprawił, że przyjechałam do Wałbrzycha i Wałbrzych mnie zauroczył. W mieście tym poznałam wspaniałych ludzi, artystów którzy stali się dla mnie motywacją. Malarstwo jest dla mnie nie tylko pasją ale i również formą terapii, dzięki której zaczęłam walczyć z barierami jakie stawia przede mną choroba. Dzięki temu mogę pokazać mój świat poprzez sztukę z której czerpię ogromną radość z tworzenia. Maluję palcami pędzel to dodatek głównie pejzaże, martwą naturę, kwiaty i anioły a także myślę o innej tematyce artystycznego przekazu. Najczęściej posługuję się farbami akrylowymi lub pastelami suchymi. Dzięki uprzejmości lokalnych artystów miałam przyjemność prezentować swoje prace na wystawie w kilku dolnośląskich miastach.

„Pod osłoną nocy”, autor: Marzena Zdun

W między czasie brałam udział w konkursach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury zdobywając wyróżnienie w konkursie „Muśnięcie Aniołów ” i „Pisance wielkanocnej ” gdzie zajęłam drugie miejsce. W roku 2015 brałam również udział w plenerze malarskim „Waldenburgiensis”, na zakończenie którego, otrzymałam za swoje prace nagrodę specjalną. Moja przygoda z malowaniem już tak na poważnie trwa dopiero półtora roku, jestem samoukiem i mam świadomość ile jeszcze muszę się nauczyć i dlatego konsekwentnie staram się wzbogacać swój warsztat artystyczny zarówno pod kątem stosowanych technik jak i tematyki prac. Jak już wspomniałam malowanie jest dla mnie wspaniałą terapią i daje mi wiele radości, ale moim marzeniem jest jeszcze coś. Chciałabym pokazać, ludziom mającym problemy zdrowotne, że nie wolno się poddawać i mimo olbrzymich trudności można robić to co wydaję się czasami niemożliwe, że trzeba się otworzyć na świat i uwierzyć, że choroba nie wyklucza nas z różnorodnej działalności.”

Autor: Jacek Ślaziński

Jacek Ślaziński – autor fotografii
„Od prawie roku członek Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego, ale całkowity amator. Fotografowaniem na poważniej zaraził mnie mój przyjaciel, a wszystko zaczęło się od jego pomocy przy kupnie aparatu fotograficznego. Ja chciałem taki najprostszy, on jednak przekonał mnie do kupna troszkę lepszego, oczywiście w granicach moich możliwości finansowych. Była to najprostsza lustrzanka Sony. Kilka razy pojechałem z nim, tzn i z aparatem i tym przyjacielem na różne plenery fotograficzne. Tam zrozumiałem, że robienie zdjęć bardziej artystycznych sprawia większą przyjemność niż takie typu „u cioci na imieninach” chociaż muszę przyznać, że najbardziej chyba lubię zdjęcia typu reporterskiego.”

 

Malarstwo i fotografia – skąd pomysł na wspólną wystawę?
Marzena Zdun: „Pomysł zrodził się nagle. Poznając Jacka polubiliśmy się, to taka dobra duszyczka która motywuje i wspiera. Moim marzeniem była wystawa i … zbyt duży lęk, aby sama wystąpić przed publicznością, dlatego zapytałam wprost czy chciałby ze mną zrobić wystawę. Wiedziałam że jego pasją jest fotografia i pomysł zrodził się spontanicznie – we dwoje raźniej”
Jacek Ślaziński: „Wiem, że daleko mi jeszcze do tego by być zadowolonym w pełni ze swoich prac i dlatego też nawet nie myślałem o swojej wystawie. Jednak jak to się mówi „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. Tą babą, a raczej aniołem okazała się właśnie Marzenka. Ponieważ dostała propozycję zaprezentowania swojej twórczości malarskiej, skromna dziewczyna namówiła mnie do zrobienia wspólnej wystawy. Ponieważ się przyjaźnimy nie wypadało odmówić i tak kości zostały rzucone. Teraz, jednocześnie pełni obaw, ale także artystycznej radości zastanawiamy się jak będą odebrane nasze prace przez tych, którzy zechcą przyjść 9 lutego do galerii w „Civitas Christiana” w wałbrzyskim Rynku.”

Dlaczego anioły, co było inspiracją?
Marzena Zdun: „Inspiracje czerpię głównie z obserwacji, otaczającego świata, emocji jakie temu towarzyszą a przede wszystkim z obecności aniołów … każdy ma swojego anioła”

Drugą częścią wystawy są fotografie, które przedstawiają dzieci. Czy to właśnie dzieci są „aniołami wśród nas”?
Marzena Zdun: „W każdym z nas jest anioł, dzieci są uosobieniem delikatności, z tym kojarzą mi się anioły”

Serdecznie zapraszamy na tą wystawę oraz do dołączenia do wydarzenia na facebooku.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: