Nigel Kennedy apeluje o zwrot inspirującego i niezastąpionego instrumentu i oferuje 4.000 PLN !!!!!!

 

Jeden z instrumentów znakomitego skrzypka Nigela Kennediego zaginął podczas pobytu artysty w Hotelu Leśny Dwór w Sulęczynie w okolicach Gdańska. Nigel apeluje o podanie informacji dotyczących miejsca, w którym mogą znajdować  się skrzypce sygnowane „Martin Bouette fecit 1998”.

 

Nigel traktował te skrzypce jak „…drogiego sercu, bliskiego przyjaciela, który jest nie do zastąpienia o wielkiej wartości emocjonalnej…”.

Instrument to skrzypce 4/4, posiadające w środku kartkę “Martin Bouette fecit 1998”, są koloru ciemnego złota ( patrz zdjęcie). Skrzypce znajdowały się w ciemnoczerwonym futerale ( patrz zdjęcie), w którym były również  2 smyczki. Nigel widział swoje skrzypce po raz ostatni w pokoju hotelowym w Sulęczynie przed wyjazdem na koncerty do Niemiec  w ostatnich dniach czerwca. Ich zaginięci zauważył dopiero po przyjeździe do Niemiec 1 lipca 2016. Od razu poprosił personel hotelu Leśny Dwór oraz swych przyjaciół o sprawdzenie pokoju hotelowego. Niestety okazało się, że skrzypce zniknęły.

 

Nigel wyznał : … zakochałem się w tych skrzypcach  od momentu ich kupna. Kocham ten instrument nawet bardziej teraz.  Dostarcza mi prawdziwej inspiracji… ”. Rzecznik artysty zadeklarował nagrodę 4.000 PLN dla osoby, która przyczyni się do odzyskania instrumentu i smyczków w dobrym stanie. Skrzypce nie posiadają wielkiej wartosci materialnej, nie mniej są niezwykle cenne dla Nigela.  Wspólnie dorastali  w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Grał na nich od 10 lat i są częścią  jego muzycznej osobowości, a także źródłem inspiracji muzycznej . Podoba mu się ich dżwięk, który rozwijał się wraz z nim. Jest do nich niezwykle przywiązany dlatego zdecydowani jesteśmy nagrodzić każdego, kto udzieli informacji mogących pomóc w odzyskaniu skrzypiec, bez zadawania pytań”.

 

Opóźnienie w opublikowaniu tego apelu spowodowane było nadzieją odzyskania instrumentu przy pomocy Policji. Niestety dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły sukcesów. Jedyną zatem nadzieją pozostaje opublikowanie tej informacji w mediach. Nigel, który dwukrotnie występował charytatywnie  podczas festiwalu jazzowego w Sulęczynie zwraca się z prośbą o informacje mogące przyczynić się do odnalezienia skrzypiec.

Informacje należy składać na adres mailowy : adamczerwinski@wp.pl lub pod numer telefoniczny +48601895247

 

n1 n2 n3 n4 n5

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)