Arek Kłusowski po współpracy z TABB prezentuje singiel „Koniec”
Foto:mat. prasowe

Arek Kłusowski po współpracy z TABB prezentuje singiel „Koniec”

Arek Kłusowski po współpracy z TABB prezentuje singiel „Koniec”

coverPo dobrym przyjęciu piosenki „Na Niby”, Arkiem Kłusowskim zainteresował się najlepszy obecnie producent muzyczny w Polsce – TABB. Dzięki tej współpracy doszło do powstania piosenki „Koniec”.

„Historia piosenki „Koniec” to trochę szczęśliwy traf – coś co kocham w muzyce najbardziej. Skomponowałem i wyprodukowałem szkic tej piosenki nie myśląc podczas pracy o żadnym konkretnym wokaliście. Po prostu komponowałem zupełnie swobodnie, nie pilnując się i nie planując nic konkretnego. Ale kiedy skończyłem, od razu wiedziałem kto powinien ten utwór zaśpiewać! Nagranie z Arkiem tylko potwierdziło ten wybór – momentalnie poczułem ścisłą symbiozę między muzyką, tekstem Arka i jego wykonaniem. Taki brak wątpliwości to stan do którego zawsze dążę, stan idealny, pozwalający nam, twórcom, na pełną swobodę i radość z tworzenia. „Koniec” to piosenka z pogranicza alternatywy i popu a Arek nadał jej unikalny, niebanalny charakter. A dlaczego szczęśliwy traf? Dlatego, że gdybym tę piosenkę napisał pół roku wcześniej na pewno nie trafiłaby do Arka, bo – mówiąc kolokwialnie – „nie miałem go w głowie”, nie znałem bliżej ani jego samego ani jego unikatowego głosu. Wszystko wydarzyło się w odpowiednim czasie w otoczeniu odpowiednich ludzi i mam nadzieję, że zaowocuje czymś dużym” – mówi TABB

„Utwór “Koniec” opowiada o tym, że w każdym momencie życia możemy wywrócić cały świat do góry nogami i rozpocząć szczęśliwą egzystencję na własnych zasadach. Ludzie bardzo często tkwią w toksycznych środowiskach czy relacjach, ponieważ są już do tego przyzwyczajeni, boją się zmian i sytuacji w której nagle stracą stałą harmonię i poczucie bezpieczeństwa.. Niestety często nie mają wyobraźni i nie wiedzą, że to może być dla nich najlepsza decyzja, jakąkolwiek podjęli”– to słowa Arka Kłusowskiego.

W teledysku udział wzięli aktorzy znani z ekranów telewizora i desek teatru Patrycja Durska i Tomasz Schimscheiner, a za reżyserię odpowiedzialny był Kamil Krawczycki.

Premiera albumu „Mimowolnie“ planowana jest na koniec 2016 roku. Jest to zapis bardzo osobistych doświadczeń młodego wokalisty, co nadaje płycie intymnego charakteru:

“Nigdy nie interesowało mnie, by opowiadać o swoim życiu w plotkarskich portalach i kolorowych gazetach. Wolę mówić o sobie muzyką, którą tworzę” – przyznaje Arek.

“Ta płyta, to zbiór historii, które łączą się w jedną całość. Wszystkie utwory opowiadają o tym, co działo się w moim życiu przez dwa ostatnie lata. Ten album ma swój wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Dla mnie jest jak książka, po którą – mam nadzieję – wiele osób zechce sięgnąć”

Michał Wasilewski z kolei zadbał, o to aby album był wyprodukowany na najwyższym, światowym poziomie. Wykorzystał w pracy swoje doświadczenia związane do tej pory głównie z elektronicznym brzmieniem, sprawiając, że jest to ambitny materiał, który z pewnością trafi również w gustach wymagających oraz wrażliwych słuchaczy.

BIOGRAFIA

Arek Kłusowski – wokalista pochodzący z Rzeszowa. Szerszej publiczności dał się poznać w III edycji The Voice of Poland, gdzie zachwycił jurorów swoją specyficzną barwą głosu i dotarł do finału. Jest absolwentem rzeszowskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica – klasa śpiewu solowego. Pomimo młodego wieku prezentuje bardzo dojrzałe podejście zarówno do kompozycji, jak i tekstów. Na swoim koncie ma występy w kraju oraz za granicą. Jest laureatem kilku międzynarodowych festiwali takich jak, m.in. Eurosong i Calzoni del Mondo we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii. Wystąpił gościnnie na płycie obok takich artystów jak Kazik, Maria Sadowska, Natalia Sikora w projekcie polskich interpretacji utworów Tom’aWaits’a.

Arek spełnia się artystycznie również w teatrze. Od ponad roku występuje w jednej z głównych ról w spektaklu “Cohen Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii, podczas którego śpiewa na jednej scenie z Piotrem Machalica czy Krzysztofem Draczem. Brał także udział jako gość specjalny w spektaklach z piosenkami Edwarda Stachury w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Na co dzień mieszka w Warszawie, jednak jest bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, gdzie jako kierownik Rzeszowskiej Grupy Artystycznej organizował wiele wydarzeń kulturalnych.

Arek Kłusowski – „Koniec”
Muzyka: Arek Kłusowski
Słowa: Bartosz Zielony
Producent GORGO MUSIC

Baner w newsie 851×315

Źródło wiadomości: materiały prasowe

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: