Auta3: Recenzja [Film]

Auta3: Recenzja [Film]

11 lat temu do kin trafiła bajka „Auta”, która rozkochała w sobie miliony małych widzów oraz nie mniejszą ilość dorosłych. Następnie powstał remake „Auta 2”, który poziomem znacznie odstawał od pierwszej części. W czerwcu na ekrany kin trafiła trzecia część kultowej animacji pod tytułem „Auta 3” czy koprodukcja Disneya oraz Piksara ponownie rozkocha miliony widzów ?

Jak w każdej poprzedniej części cała historia toczy się wokół Zygzaka McQueena.
Legendarnego auta, które swoją prędkością i charakterem pokonuje każdego rywala na torze.
W animacji „Auta 3” Kultowe czerwone auto wyścigowe nie jest już tak szybkie ze względu na swój wiek. Na tor wjeżdżają coraz to nowsze, szybsze, oraz ładniejsze auta. Zygzak McQueen po raz pierwszy w swojej karierze staje się przegranym. Z wielkim trudem radzi sobie z porażką. Jednak postanawia coś zmienić. Wybiera się na kilku miesięczny trening do najlepszego miejsca, jakie istnieje. Poznaje tam swoją trenerkę, której największym marzeniem jest stać się autem wyścigowym. Zaczynają odbywać się między nimi niezwykłe perypetie oraz rodzi się potężna przyjaźń.

Czy reżyser i scenarzysta animacji Auta 3 jest w stanie zaskoczyć nas czymś nowym ?
Otóż tak ! Bajka niezwykle wciąga a historia, jest bardzo mądra i z niezwykłym przesłaniem, jakie otrzymujemy na samym końcu. Po rewelacyjnej pierwszej części i okropnej drugiej nie wiedziałem, co może mnie czekać podczas seansu. Jednak nie ma czego żałować. Bajka jest przepełniona niezwykłymi żartami, które bawią tych małych, jak i tych dorosłych. Nagłe zwroty akcji nie pozwalają nam się nudzić. Scenariusz jest świetny, przez co trafia do samego serca. Animacja jest na najwyższym poziomie i momentami zastanawiałem się, czy naprawdę jest to bajka, ponieważ jej reali styczność była na najwyższym poziomie.

Na dzień dzisiejszy można już powiedzieć, że „Auta 3” osiągnęły niezwykły sukces. Miliony widzów w kinach na całym świecie. Sale wypełnione po brzegi a przede wszystkim niezawiedzeni widzowie. Wybiegając w daleką przyszłość z czystym sumieniem, mogę powiedzieć, że „Auta 3” otrzymają nominacje do Oscara w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Mogę również przypuszczać, że owa animacje wygra te kategorie. Jest po prostu rewelacyjna. Wiele śmiechu, świetny scenariusz oraz animacja wpływają na końcową ocenę pozytywni. A ci młodsi po prostu świetnie się wybawią i uśmieją.

Ocena 5/6

Baner w newsie 851×315
Baner w newsie 851×315

O Autorze

Miłośnik teatru oraz kina. W wolnych chwilach prowadzi grupę teatralną. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy. Z wielkim dystansem do samego siebie idzie przez świat. Jego motto "Każde problemy da się rozwiązać. A jak nie, to one po prostu nie są nasze"

Ostatnio dodane: