BBC Brit wraz ze Smolikiem inaugurują muzyczny projekt napędzany mocą samochodowych silników

BBC Brit wraz ze Smolikiem inaugurują muzyczny projekt napędzany mocą samochodowych silników

29 maja na polskim kanale BBC Brit pojawił się całkiem nowy Top Gear. Z okazji premiery BBC Brit wspólnie zeSmolikiem inaugurują muzyczny projekt napędzany mocą samochodowych silników!

Od soboty 4 czerwca przez dwa tygodnie polscy fani Top Gear mogą przesyłać dźwięki wydawane przez swoje samochody takiej jak ryk silników, klaksonów czy choćby dźwięk mrugających świateł awaryjnych. Nadesłane przez maniaków motoryzacji odgłosy, wraz z klasycznymi instrumentami i elektroniką, będą miały szansę być wykorzystane w unikalnej muzyczno-motoryzacyjnej kompozycji przygotowanej przez znanego i cenionego producenta Smolika. To będzie muzyczne dzieło, jakiego jeszcze nikt do tej pory nie stworzył!

 

 

Video teaser
https://www.youtube.com/watch?v=c7iCvkqkknk&feature=youtu.be

„Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premieryTop Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają”.

– przyznaje Smolik

 

Od soboty 4 czerwca przez dwa tygodnie polscy fani Top Gear mogą przesyłać dźwięki wydawane przez swoje samochody, które potem mają szansę być wykorzystane w unikalnej kompozycji muzyczno-motoryzacyjnej stworzonej przez Andrzeja Smolika.

 

Specjalny utwór zostanie skomponowany, aby uczcić premierę Top Gear, najbardziej popularnego show motoryzacyjnego w historii telewizji. Całkiem nowa seria pojawiła się w Polsce na kanale BBC Brit 29 maja i będzie emitowana w każdą niedzielę o godz. 22:00 aż do 3 lipca.

 

Ryk silników, klaksonów czy dźwięk mrugających świateł awaryjnych maniaków motoryzacji, którzy prześlą BBC Brit swoje nagrania, pomoże stworzyć historyczne dzieło, które złamie dotychczasowe ramy kompozycji muzycznych. Smolik planuje stworzyć utwór, który będzie wykorzystywał klasyczne instrumenty oraz wachlarz dźwięków elektronicznych, który artysta urozmaici muzyką płynącą z naszych samochodów. To będzie muzyczne dzieło, jakiego jeszcze nikt do tej pory nie stworzył!

 

Sam muzyk przyznaje: „Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział
w tym nietypowym projekcie z okazji premiery Top Gear w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by
w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają”.

 

Jeśli chcecie by wasze auto wzięło udział w kompozycji Smolika zapraszamy na stronę internetową BBC Brit: www.bbc.com/bbcbrit.

 

Więcej informacji na temat projektu oraz nowej serii programu Top Gear znajdziecie również na oficjalnym fanpage’u BBC Brit: www.facebook.com/BBCBritPolska.

O Top Gear

 

Historia Top Gear sięga aż 1977 roku, kiedy marka zaistniała w formie tradycyjnego programu motoryzacyjnego produkowanego dla telewizji regionalnej przez BBC Midlands.

Kształt programu, jaki znają widzowie w Polsce, miał swoje początki w 2002 roku, od tego czasu powstało ponad 170 odcinków, seria stała się najbardziej popularnym show telewizyjnym na świecie
i pojawiła się w księdze rekordów Guinnessa.

Widownia programu jest szacowana na 350 milionów, liczba fanów na Facebooku na 22 miliony – 15 milionów zgromadził oficjalny fanpage Top Gear, a 7 milionów fanpage Stiga.

 

Całkiem nowy Top Gear

 

11 lutego 2016 BBC ogłosiło nowy skład prowadzących Top Gear. Wśród nich znaleźli się: autorytet motoryzacyjny i komentator wyścigów Formuły 1 Eddie Jordan, znana jako królowa toru Nurburgring Sabine Schmitz, dziennikarz motoryzacyjny Chris Harris oraz prezenter telewizyjny Rory Reid, którzy dołączyli do Chrisa Evansa i Matta LeBlanca znanego z serialu „Przyjaciele”.  Oprócz wspomnianych, sześciu nowych współgospodarzy w programie pojawi się niezastąpiony Stig.

 

Do tej pory, przy kręceniu nowej serii prowadzący przemierzyli 12 tysięcy kilometrów testując najnowsze modele samochodów. Zdjęcia do nowej serii pochodzą z dziewięciu krajów i kręcone były na czterech kontynentach. W programie zobaczymy imponujący wachlarz wyjątkowych maszyn: Aston Martin Vulcan, Ferrari F12 TDF i Ariel Nomad.

 

***

 

BBC Worldwide jest komercyjnym ramieniem i wyłączną własnością British Broadcasting Corporation (BBC). Do jego zadań należy rozwój marek BBC, pozyskiwanie widzów, uzyskiwanie przychodów z reklam i ugruntowywanie renomy BBC na całym świecie. Aby osiągnąć te cele, BBC Worldwide inwestuje w produkcje BBC oraz komercjalizuje je i prezentuje na całym świecie, przestrzegając przy tym standardów i wartości BBC. Promuje również brytyjską kreatywność na świecie.

Więcej informacji na stronach:

http://www.bbcpolska.com/smolik-dla-topgear

www.facebook.com/BBCBritPolska

 

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: