BIFFY CLYRO – „Animal Style”
Foto:mat. prasowe

BIFFY CLYRO – „Animal Style”

Do premiery siódmego albumu szkockiej formacji Biffy Clyro pozostał nieco ponad miesiąc. Właśnie pojawił się kolejny singlowy utwór zespołu, który fanom formacji w Polsce umili czas oczekiwania na płytę. Jest nim piosenka „Animal Style”.

Rockowego utworu z drapieżną gitarą na wstępie, który zapowiada album o tytule „Ellipsis”, można posłuchać w serwisie Spotify pod tym linkiem.

Pierwszym singlem z siódmej płyty Biffy Clyro była piosenka „Wolves Of Winter”. Teledysk do niej można sobie przypomnieć tutaj:

Biffy Clyro - Ellipsis

Album „Ellipsis” ukaże się 8 lipca 2016 roku. Simon Neil (wokal/gitara) oraz bracia Johnstonowie, James (gitara basowa) i Ben (perkusja), nagrywali nowe piosenki w Los Angeles, zaś ich brzmienie powierzyli znakomitemu producentowi Richowi Costeyowi (m.in. Muse, My Chemical Romance, Sigur Ros). Wśród inspiracji dla nowych utworów szkockiego tria, znalazły się chociażby grupa Deafheaven, DJ Arca, a także klasyczny album Tears For Fears „Songs From The Big Chair”.

Simon Neil obrazowo opisuje „Ellipsis” jako album będący bardziej ciosem w twarz niż muzyką do przytulania się. Główna idea, przewijająca się przez mocno osobiste teksty, to odpłacanie za wyrządzone zło.

Naszą siódmą płytą staramy się powiedzieć coś nowego, jakby to był nasz pierwszy album – mówił w programie Zane’a Lowe’a wokalista Simon Neil. – Wciąż mamy jaja, wciąż mamy zamiar skopać wam tyłki.

Album „Ellipsis” ukaże się na CD, jako pliki cyfrowe, w edycjach standardowej oraz deluxe. Wydania winylowe również będą dostępne, w paru formatach. Niektóre będzie można kupić wyłącznie za pośrednictwem strony www.biffyclyro.com.

Ostatnia jak do tej pory płyta Biffy Clyro, to podwójna „Opposites” z 2013 roku.

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: