Ultimate magazine theme for WordPress.

BOKKA z trzecim zwiastunem nowej płyty!

0

BOKKA
Z TRZECIM ZWIASTUNEM NOWEJ PŁYTY

„Paper Fuse”  to trzeci utwór, po „In Love With The Dead Man”  i „Secret Void”, jaki do tej pory ujawniła BOKKA z nowego krążka „Life On Planet B”. Gitarowe riffy, które równie dobrze mogłyby zagościć u The xx, przecinają jasnymi smugami ciemną, mroczną jak kosmiczna przestrzeń strukturę piosenki. Pulsujący numer wkręca się do głowy od pierwszych taktów, a partia wokalna unosi się nad gąszczem dźwięków niczym mgła nad ogromnym miastem przyszłości rodem z Blade Runnera. Kompozycji „Paper Fuse” można posłuchać tutaj.

Tekst tej piosenki wyniknął z poczucia, że żyjemy w czasach, w których to, czego nie ma na papierze nie istnieje, nie ma miejsca na naiwność i beztroskę. Chłopcy musieli wesprzeć się jointem, żeby dźwignąć ten smutny temat muzycznie. – mówi zespół.

Trzeci album BOKKI „Life On Planet B”   trafi na półki sklepowe 20 kwietnia za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka Dont Kiss and Tell”  z 2015 r. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół. Płyta „Life On Planet B” pełna jest brzmień przywodzących na myśl kosmiczne obrazy, rodem z seriali czy filmów sci-fi. Anturaż elektronicznych dźwięków niejednokrotnie przenosi słuchacza do lat 80., czasów fascynacji syntezatorami oraz wyobrażeń na temat przyszłości i podboju pozaziemskiej przestrzeni. Kosmiczne inspiracje spotykają się z pełnymi emocji tekstami, traktującymi o ucieczce w nieznane oraz mroku, który niejednokrotnie zakrada się do ludzkiego życia.

Lista  najbliższych koncertów BOKKI poniżej:

20.04 Gdańsk – Stary Maneż

21.04 Poznań – Enea Spring Break Festival – Red Bull Music Stage

2.05 Wrocław – 3majówka

22-23.06  Praga, Metronome Festival Prague

13-15.07 Jarocin – Jarocin Festival

Album “Life On Planet B”  dostępny w przedsprzedaży: http://smarturl.it/LifeOnPlanetB

Klip do utworu „In Love With The Dead Man”:

YouTube – http://bit.ly/2qjroNo

Vevo – http://bit.ly/2qmKIZh

Audio do utworu “Secret Void”:

YouTube – http://bit.ly/2HpbEjk

Vevo – http://bit.ly/2EyVwIV