Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

BON IVER: nowy album „i,i” już dostępny cyfrowo!

Po serii przedpremierowych prezentacji albumu jakie odbyły się 7 sierpnia w 60 lokalizacjach na świecie (w tym w Hałas Vinyl + Coffee w Warszawie), artysta zaskoczył dziś fanów odkrywając co godzinę przez cały dzień kolejne utwory z płyty! Nagrania były prezentowane  w stacjach radiowych kolejno we wszystkich strefach czasowych – od Sydney przez Warszawę, Londyn aż po Los Angeles. 

Nowy materiał został zarejestrowany w Sonic Ranch w Zachodnim Teksasie oraz April Base w Wisconsin. Trzynaście utworów, które znajdą się na płycie dopełniają cykl: od zimy „For Emma, Forever Ago”, przez  wiosnę „Bon Iver, Bon Iver” i niewzruszone lato „22, A Million” przyszedł czas na jesień z „i,i”.

Fizyczna wersja albumu „i,i” ukaże się na CD i winylu tak jak zaplanowano wcześniej – 30 sierpnia!

„To najbardziej dojrzała i kompletna płyta. Idąc przez życie, kiedy słońce zaczyna zachodzić, zaczynasz zyskiwać nową perspektywę. Stajesz się bardziej szczery w swoje pracy” – mówi Justin.

W sesjach nagraniowych Justinowi towarzyszyła grupa muzyków – Sean Carey, Andrew Fitzpatrick, Mike Lewis, Matt McCaughan, Rob Moose i Jenn Wasner. Dodatkowo do współpracy Vernon zaprosił Jamesa Blake’a, Brada i Phila Cook, Aarona i Bryce’’a Dessner, Bruce’a Hornsby, Channy Leaneagh, Naeem, Velvet Negroni, Martę Salogni, Francis Starlite, Mosesa Sumney, TU Dance i wielu innych. Justin na płycie śpiewa o równowadze między jednostką a społecznością, o inspiracji i tworzeniu. 

Kiedy sesje nagraniowe rozpoczęły się w Sonic Ranch, zespół w pełni wykorzystał obiekt używając pięciu sal jednocześnie. 

„Dzięki temu poczuliśmy się pewnie i komfortowo, uwolniliśmy się od jakichkolwiek rozpraszaczy. Nie opuściłem studia przez sześć tygodni. Pod wieloma względami historia albumu jest historią tych sześciu tygodni” – dodaje Vernon. 

Oto tracklista „i,i”:

1. Yi

2. iMi

3. We

4. Holyfields,

5. Hey, Ma

6. U (Man Like)

7. Naeem

8. Jelmore

9. Faith

10. Marion

11. Salem

12. Sh’Diah

13. RABi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: