Brave Kids w Wałbrzychu – 4 edycja. Spotkanie organizacyjne.

fot. Slawek Przerwa

Przyjdź na spotkanie, poznaj organizatorów wałbrzyskiej edycji Brave Kids                  i weź udział w pokazie filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”. Włącz się do ciekawego międzynarodowego projektu. 

Organizatorzy zaplanowali spotkanie z pokazem filmu o Brave Kids                             w dn. 11 maja o godz. 18.30, w Szkole Tańca Cordex w Wałbrzychu, przy ul. Armii Krajowej 43.

fot. Slawek Przerwa

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, umożliwiający spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą                 w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”. Przygotowują również niepowtarzalne spektakle, łącząc muzykę i taniec     z różnych kultur i tradycji.

W czasie trwania projektu dzieci z liderami grup artystycznych z Maroko, Mołdawii i Turcji przez dwa tygodnie będą mieszkać w polskich domach. W tym roku Brave Kids przyjadą do Wałbrzycha 17 czerwca. Wałbrzych dodatkowo zaprosił specjalnych gości z Iranu, Palestyny      i Hong Kongu w ramach Brave Youth. Są to osoby, które kilka lat temu brały udział w Brave Kids jako mali artyści i teraz już jako osoby dorosłe będą nie tylko włączone w proces organizacyjny, produkcyjny projektu, ale także będą prowadzić warsztaty przygotowując się do roli lidera grupy artystycznej.

W zespole koordynatorów tegorocznej edycji projektu w Wałbrzychu pojawią się także osoby    z Hiszpanii i Brazylii. Będą odpowiedzialne za koordynacje warsztatów dla liderów i dzieci.

fot. Slawek Przerwa

Projekt Brave Kids 2017 odbędzie się w pięciu miastach w Polsce, oprócz Wałbrzycha również we Wrocławiu, w Warszawie, Przemyślu oraz w Białymstoku, a także na Słowacji i w Gruzji.    W tegorocznej edycji Brave Kids wezmą udział nasze dwie lokalne grupy jako grupy artystyczne Brave Kids tj. Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” oraz Szkoła Tańca Cordex i będąa reprezentować nasze miasto na międzynarodowej arenie.

 

W 4 edycji Brave Kids w Wałbrzychu weźmie udział ok. 50 dzieci zagranicznych i polskich,       a warsztaty zakończą się finałowym spektaklem Brave Kids w Starej Kopalni, 30 czerwca.

Na jednej scenie spotkają się wszyscy młodzi artyści, prezentując wspólnie przygotowane przedstawienie.

Udział w pokazie filmowym, jak również wszystkie planowane pokazy artystyczne jak co roku są otwarte i bezpłatne.

X