Brujeria na jedynym koncercie w Polsce!

Brujeria na jedynym koncercie w Polsce!


Brujeria (po hiszpańsku „czary”) to nazwa kontrowersyjnego zespołu, który 22 czerwca zawładnie gdańskim klubem B90.  Będzie to iście czarna magia spod znaku grindcorowego i death metalowego brzmienia. Podczas koncertu grupa zaprezentuje materiał z najnowszego, wydanego po 16 latach przerwy, albumu.

 

Owiana tajemnicą i niesławą Brujeria stworzyła legendę, która nie przestaje zadziwiać oraz intrygować. Minęło już ponad dwadzieścia lat, odkąd ta diaboliczna grupa indywiduów wystąpiła po raz pierwszy zaczynając to, co okazało się jednym z najbardziej kontrowersyjnych zespołów w historii muzyki.

Brujeria nigdy nie przywiązywała wagi do promowania swoich wydawnictw. Ich sukces jest bezpośrednim wynikiem wsparcia fanów latynoskiego metalu. Pomimo popularności w podziemiu, nazwiska głównych postaci stojących za tym projektem wciąż pozostają nieznane. Wiadomo natomiast, że przez zespół przewinęli się między innymi Shane Embury (Napalm Death), Jeffrey Walker (Carcass), Daniel Erlandsson (Arch Enemy), Adrian Erlandsson (At the Gates) czy Dino Cazares (Fear Factory). Dla założycieli Brujerii wciąż ważniejsze od kariery muzycznej pod własnymi nazwiskami jest tworzenie politycznie naładowanej, społecznie nieakceptowalnej i moralnie brutalnej muzyki.

Kontrowersje związane z Brujerią obiegły cały glob – począwszy od zarzucania ich muzyce inspirowania krwawych morderstw w Teksasie, przez przyjaźń z Zapatystowską Armią Wyzwolenia Narodowego, aż po nominację Latin Billboard Award w tej samej kategorii co Shakira. Po szesnastu latach Brujeria powraca z nowym albumem – odpowiedzią na niespokojne czasy, w jakich przyszło nam żyć. Materiał promuje utwór o prześmiewczym tytule „Viva Presidente Trump!” (premiera 16 kwietnia).

 

Brujeria fanpage:

https://www.facebook.com/Brujeria/?fref=ts

 

Brujeria – La Traición @ Brutal Assault 2009 (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=eZeX_o8Vz4w

 

BRUJERIA

22 czerwca 2016

godz. 19:00

Gdańsk @ B90

 

Bilety na koncert w cenie 65 zł (przedsprzedaż) oraz 75 zł (w dniu koncertu) dostępne:

 

*na stronie www.tickets.soundrive.pl

*w dniu koncertu w kasie Klubu B90 (ul. Elektryków, Gdańsk Stocznia)

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ostatnio dodane: