Ultimate magazine theme for WordPress.

Brzoska / Marciniak / Markiewicz w Strefie Innych Brzmień

0

Muzyczny eksperyment: poezja, gitara elektryczna i trąbka w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Trio Brzoska / Marciniak / Markiewicz zagra w ramach Strefy Innych Brzmień w połowie lutego.

Wojciech Brzoska (1978) – poeta, autor siedmiu książek poetyckich. Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen & Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review”(Australia) oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty: Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

Łukasz Marciniak (1984) – zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake, grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzykę kompozytorów współczesnych – płyta From the earth to the moon (2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io – trio grającym współczesną muzykę kameralną. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc je z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską, Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.

Marcin Markiewicz (1977) – trębacz, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider formacji Konopians. Animator kultury, fotograf.

 

Kiedy: 16 lutego 2018 (piątek), godz. 20:00
Gdzie: Warsztaty Kultury – Próba Café,
ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury w Lublinie to całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.