Były wokalista zespołu Venya powraca jako MALINSKY

Były wokalista zespołu Venya powraca jako MALINSKY


„Obrazy (Zaufać Mimo Ran)” to wyraz tęsknoty i powiew sentymentu w stronę nieudanej miłości. Piosenka porusza emocjonalny aspekt docenienia czegoś dopiero po starcie. Przywoływanie obrazów dawnego związku, próba wprowadzenia się w dawne dobre stany emocjonalne i chęć poczucia tego „jeszcze raz” determinuje życie osoby mówiącej w tekście. Produkcja „Obrazów” to nowoczesna propozycja balladowa zbudowana na przestrzennych brzmieniach.

Za produkcję singla odpowiedzialny był Michał Kacprzak, który współpracuje m.in. z Paullą, Dj Adamusem czy Peją. Teledysk do utworu ”Obrazy (Zaufać mimo ran)” został zrealizowany przez ekipę filmową 9LITER FILMY, Reżyserem klipu jest Błażej Jankowiak. Powstała również angielska wersja singla, która zostanie wydana w tym samym czasie co polski wariant, na terenie Włoch przez wytwórnię Maqueta Records wydającą między innymi ex-wokalistkę duetu t.A.T.u. – Lenę Katinę, czy Noemi Smorrę, finalistkę włoskiego The Voice.

MALINSKY – dawniej wokalista projektu Venya to na co dzień Marcin Maliński. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności artystyczne, od muzyki po aktorstwo. Od zawsze był indywidualistą i kroczył swoimi ścieżkami. W wieku 14 lat twórca projektu Venya rozpoczął naukę gry na pianinie i keyboardzie.
Dzięki nabytemu doświadczeniu w grze na instrumentach klawiszowych sam zaczął komponować piosenki i rozwijać swój talent wokalny. Na przełomie 2010 i 2011 roku Marcin zaczął uczęszczać na lekcje śpiewu w Łódzkim Domu Kultury. Dzięki zajęciom wokalnym, pod okiem profesjonalistki, odkrył swoje predyspozycje do śpiewu operowego. Ta stylistyka okazała się jednak nie zgodna z jego temperamentem. Marcin rozpoczął wówczas poszukiwania własnego stylu muzycznego. Przesłaniem projektu Venya stało się współodczuwanie różnorakich emocji wypływających z głębi ludzkiej duszy – od najmroczniejszych po najradośniejsze i przekazanie ich światu bez troski o obowiązujące konwenanse. Ma już za sobą występy w wielu miastach, między innymi w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Olsztynie i Bydgoszczy.

Projekt MALINSKY to zupełnie nowy etap w twórczości wokalisty, pierwszy singiel został nagrany od razu w dwóch wersjach językowych, z powodu zainteresowania wcześniejszymi dokonaniami przez mieszkańców Azji i Europy Wschodniej. Jak podkreśla artysta jego najnowszy singiel to zupełnie nowy etap i nowy on, dzięki współpracy z Michałem Kacprzakiem producentem, który ma na swoim koncie m.in. współpracę z popularną wokalistką Paullą oraz Peją osiągnął zupełnie nową, nowoczesną jakość brzmienia.

 

Baner w newsie 851×315

Ostatnio dodane: