Camerata Sudecka – Koncert kameralny w Filharmonii Sudeckiej – 15.04.2016, godz. 19
Foto:mat. prasowe

Camerata Sudecka – Koncert kameralny w Filharmonii Sudeckiej – 15.04.2016, godz. 19

Filharmonia Sudecka zaprasza na koncert kameralny w ramach CAMERATY SUDECKIEJ 15 kwietnia 2016 o godzinie 19 do sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

camerata sudecka

Camerata Sudecka to nowy projekt muzyków orkiestry symfonicznej Filharmonii Sudeckiej, którzy proponują słuchaczom interesujące kompozycje pisane na kameralne składy. Tym razem czeka nas koncert bardzo różnorodnej muzyki – od romantyzmu przez dwudziestowieczną ekspresję aż po współczesny minimalizm. Formuła bliskiego kontaktu z muzykami (wszyscy spotykamy się na scenie), swobodna atmosfera relaksu i muzycznej pasji jest gwarancją intensywnych przeżyć. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy – wynagrodzeniem muzyków są wpływy z biletów.

Max Bruch pozostaje w pamięci słuchaczy sal koncertowych jako kompozytor Koncertu skrzypcowego g-moll op. 26 (1866). Kameralistyka, mniej znana zachowuje, tak jak cała twórczość kompozytora, na przekór dwudziestowiecznemu modernizmowi i osiągnięciom Schonberga i Strawińskiego umiłowanie do tradycji romantycznej. Octet na czworo skrzypiec, dwie altówki, wiolonczelę i kontrabas powstał u schyłku życia kompozytora na bazie wcześniej skomponowanego kwintetu.

Dwa utwory na oktet smyczkowy Dymitra Szostakowicza Preludium d-moll i Scherzo g-moll, op. 11 (1924–1925) napisał niespełna dziewiętnastoletni twórca, jeszcze uczeń petersburskiego konserwatorium. Kontrasty wyrazowe – bezpośrednio po sobie następujące fragmenty dramatyczne z ujmująco lirycznymi, polirytmia i bogactwo inwencji melodycznej, intuicja i odkrywczość instrumentacyjna – składają się na geniusz muzyczny bodaj największego kompozytora dwudziestego wieku.

Paul Trapkus to współczesny, amerykański kompozytor, skrzypek i pedagog młodego pokolenia. Obecnie wykładowca w Silver Creek High School jest także aktywnym animatorem życia muzycznego Longmont, Colorado USA. Studiował kompozycję u Paula Schoenfielda i Daniela Thomasa Davisa. Jego kompozycje, szczególnie udostępnione w domenie publicznej imslp Petrucci Music Library Sounds I-IV wykazują inspirację minimalizmem.

Wystąpią:

Tomasz Kulisiewicz, Renata Pawelec, Lucyna Sarnicka, Anna Hajok – skrzypce
Agnieszka Szlędak, Zofia Kowalczyk – altówki
Bożena Papała – wiolonczela
Tomasz Borski – kontrabas

Miło nam zakomunikować, że projekt naszych muzyków, CAMERATA SUDECKA zyskał wsparcie WPWiK, FRW oraz PEW Wałbrzych. DZIĘKUJEMY!

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: