Chochla literacka, czyli Brexit z literaturą w Barakah
Foto:mat. prasowe

Chochla literacka, czyli Brexit z literaturą w Barakah

ArtCafe Barakah
Chochla literacka /impreza literacka/ -> Chochla Literacka – Brexit z literaturą

Wydarzenie na facebooku

Kolejną Literacką Chochlę pragniemy zadedykować naszym kochanym przyjaciołom z „Jukej”. Brytyjczycy postanowili opuścić Unię Europejską, więc czas dobrać im się do dupy i sprawdzić, co straciliśmy wraz z odejściem Zjednoczonego Królestwa, które ze zjednoczeniem ma obecnie tyle wspólnego, co państwo islamskie z demokracją. Jest do czego się dobierać, bo wśród literatów Brytyjczycy mają takie sławy jak Aldous Huxley, J.R.R Tolkien, Terry Pratchett, George Orwell i wielu, wielu innych bezproduktywnych popaprańców, którzy mieli odwagę i siłę wyznaczać granice i trendy współczesnej łaciny. Nie spodziewajcie się więc łkań i zawodzeń odrzuconej kochanki; zamiast tego dostaniecie twardą rozprawę, pranie brudów i mordobicie z udziałem komornika.

Czekamy na Was! Przypominamy także o formule, która towarzyszy naszym spotkaniom – każdy może stanąć przed mikrofonem i poczęstować gości swoimi ulubionymi (w tym własnymi) utworami. Mowa tutaj zarówno o literaturze jak i muzyce, improwizacji i bogowie wiedzą, czym jeszcze!

Twórcy Chochli literackiej to przede wszystkim trójka młodych twórców, których w grupę literacką połączyła praca nad Nocami Waniliowych Myszy, autorskim projektem Teatru Barakah będącym cyklem spektaklów z elementami kabaretu i piosenki, które cieszą się dużą popularnością w krakowskim świecie rozrywki i kultury. Od ponad roku przygotowują dla ArtCafe Barakah spotkania z literaturą, na których panuje zasada open microphone – każdy może zaprezentować swój ulubiony fragment lub własną twórczość. Nie brakuje również muzyki a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session.

PRZYGOTOWANIE:
Dawid Barański – ukończył zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, usiłuje skończyć dziennikarstwo; jak może to jeździ z plecakiem i bez celu; jak musi, to pisze, choć zdarza się, że pisze jak chce; z natury cynik i malkontent, ale ma znajomych; publikował w „Drugim Obiegu” i na portalu kulturatka.pl; udziela się w redakcji festiwalowej PKO OFF Camera i uzewnętrznia w niezależnym magazynie „Krata Kultury”;

Amadou Guindo – student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim; poza tym niepoprawny optymista i niespokojna dusza z kompleksem Piotrusia Pana; Publikował m.in. na portalu Onet.pl, w „Magazynie” oraz „Dzienniku Polskim”; po wyczerpującej publicystycznej tułaczce odnalazł swój artystyczny zakątek w niezależnym magazynie kulturalnym „Krata Kultury”; w chwilach wolnych od marnowania czasu na kulturę prowadzi szkolenia z języka angielskiego; złoty człowiek – jak nie pije;

Grzegorz Like – kulturoznawca; z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania krzewiciel tradycji beatnikowskiej i rysownik; krakowski korespondent warszawskiego portalu Magazyn.pl, gdzie od przeszło dwóch lat zajmuje się konstruktywną krytyką literacką i relacjonowaniem krakowskich festiwali (m.in. Conrad Festiwalu i Festiwalu im. Czesława Miłosza); ma na swoim koncie wywiady z takimi ludźmi jak Mark Danner, Jan Jakub Kolski, Paul Auster, Raja Shehadeh i Marcin Meller; obecnie studiuje dziennikarstwo i grozi, że wyda swój zbiór gonzo-reportaży, które własnoręcznie zilustruje.

DATA: 5 VIII 2016 [piątek] START: 21:00
DATA: 31 VIII 2016 [środa] START: 21:00

WSTĘP: wolny

***

Wydarzenia do końca sierpnia w Barakah:

teatr:
–> 27 sierpnia o 21:00 – „Dyktanda”
–> 29 sierpnia o 20:00 – Noce Waniliowych Myszy odc. 6 „Szeherezjada, czyli baśń z jednej nocy”

literatura
–> 25 sierpnia o 20:00 – Dramatorium nad morzem
–> 31 sierpnia o 21:00 – Chochla literacka – Brexit z literaturą

film
–> 23 sierpnia o 19:30 – Letnia Akademia Filmowa Barakah – Od pasji do szaleństwa
–> 24 sierpnia o 19:00 – „Brat i siostra” (Przegląd kina hinduskiego)
–> 30 sierpnia o 19:30 – Letnia Akademia Filmowa Barakah – Od pasji do szaleństwa
–> 31 sierpnia o 19:00 – „Ziemia w gwiazdach” (Przegląd kina hinduskiego)

muzyka
–> 26 sierpnia o 20:00 – Rytmiczna Barakah

sztuki wizualne
–> 27 sierpnia o 22:00 – „Fairy Paradise” – wernisaż wystawy grafik Arkadiusza Twardowskiego

Repertuar Barakah na sierpień dostępny tutaj

Więcej informacji o repertuarze Barakah i wydarzeniach:
www.teatrbarakah.com
www.facebook.com/TeatrBARAKAH
https://www.facebook.com/barakahartcafe
twitter.com/TeatrBARAKAH

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: