Ultimate magazine theme for WordPress.

CLAPTONE: nowy singiel!

0

CLAPTONE
NOWY SINGIEL

Claptone zaprezentował drugi singiel z nadchodzącej płyty „Fantast”. Utworu „Under The Moon”  można posłuchać tutaj. W kompozycji usłyszymy głos Nathana Nicholsona z The Boxer Rebellion.

„Fantast”  pojawi się na rynku 8 czerwca nakładem wytwórni [PIAS]/Different Recordings. Na nowym albumie artysta stara się stworzyć głęboki i intrygujący świat. 13 utworów powstało we współpracy z takimi gwiazdami jak: Kele Okereke (Bloc Party), Blaenavon, Tender, Jones, Zola Blood, Katie Stelmanis (Austra), Nathan Nicholson (The Boxer Rebellion’s), Clap Your Hands Say Yeah, Joan As  Police Woman oraz Matt Simons.

Pracy nad albumem poświęciłem ostatnie dwa lata. Nowe utwory powstawały w trakcie nieustannej podróży jako DJ. Zatracam się tworząc muzykę. Przyznaję, że jest to nieco senny, czasami naiwny i eskapistyczny album, ale co zrobić jeśli w poszukiwaniu duszy odczuwamy silne pragnienie powrotu do korzeni, do natury? Czy odnalazłem siebie w tej podróży? Raczej nie, ale doświadczyłem pięknych chwil spacerując po lesie, po polach, obserwując w nocy księżyc. I tymi cennymi momentami chcę się podzielić z moimi fanami.  – mówi Claptone.