Ultimate magazine theme for WordPress.

„Czasy nadchodzą nowe” – najnowszy teledysk zespołu zespołu Dylan.pl z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka!1 min read

„Czasy nadchodzą nowe” – najnowszy singiel i teledysk zespołu zespołu Dylan.pl z gościnnym udziałem Muńka Staszczyka!/Premiera 9.02

Najnowszy singiel zespołu Dylan.pl to również brawurowy duet wokalny, tym razem z udziałem legendarnego lidera T.Love i ogromnego fana Dylana. Jak wspomina frontman Dylan.pl Filip Łobodziński, pomysł na wspólne zaśpiewania Dylana po polsku panowie mieli już wiele lat temu. Muniek już wtedy powiedział, że najchętniej zaśpiewałby po polsku The Times They Are a-Changin’. I tak się stało.

Piosenkę napędza przede wszystkim hipnotyczny rytm, wygrywany na kontrabasie i perkusji, a także mandolina, która z gitarą 12-strunową tworzą sugestywny plan dźwiękowy. Aranżacja i rytmika, radykalnie odchodzące od tradycyjnej, nadają piosence charakter nieco łobuzerski i miejski. To piosenka grana i śpiewana przez bandę, która porusza się po ulicach w miękkich butach i nieco chyłkiem, w każdej chwili gotowa wskoczyć na dachy samochodów.

To też jedna z najsłynniejszych ballad Dylana. Napisana w 1963 roku, pełna wiary w nadejście lepszego świata. Śpiewana jest do dziś przez samego Dylana i tysiące innych ludzi na świecie, bo nie straciła na aktualności. Bo wciąż nowe czasy właśnie nadchodzą albo są tuż za rogiem.

Link do zakupu płyty: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/niepotrzebna-pogodynka–zeby-znac-kierunek-wiatru-dylan-pl-dylan

Link do zakupu piosenki w sklepach cyfrowych: http://smarturl.it/CzasyNadchodzaNowe

Autor zdjęć z teledysku: Paweł Wójcik