W czerwcu w Starej Kopalni będzie baśniowo, rodzinnie i muzycznie…

Stara Kopalnia w czerwcu zaprasza na trzy wydarzenia, które odbędą się na terenie zewnętrznym, czyli na placu eventowym.

1.06 | godz. 10:00-13:00

Górnicy zapraszają dzieci na wyjątkowy Dzień Dziecka!

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu wspólnie z Partnerami ze Stowarzyszenia Gwarków KWK „Victoria” i Kopalń Wałbrzyskich przygotowało program wypełniony atrakcjami dla młodych mieszkańców naszego miasta. Propozycja nawiązująca do górniczych tradycji Wałbrzycha będzie formą nauki poprzez zabawę. W programie między innymi:

  • zwiedzanie Starej Kopalni ze Skarbnikiem,
  • zajęcia przyrodnicze z ornitologiem Krzysztofem Żarkowskim,
  • Tajemnice maszyn,
  • Maszynownia dźwięku – warsztaty muzyczne z Dj Brylokiem,
  • warsztaty archeologiczne z archeologiem,
  • Słodkie fedrowanie z Cukiernią Świerczyńscy,
  • Mała Fabryka Porcelany czyli warsztaty ceramiczne oraz
  • Bieg Małych Gwarków – bieg po specjalnej trasie na terenie Starej Kopalni.

Dodatkowo będzie można posłuchać bajek czytanych przez Panią Sztygarową, w tej roli pani Barbara Ziółkowska. Będzie także oglądanie siedmiu odcinków przygód „Bolka i Lolka wśród górników” w Kinie Górnik, malowanie węglowych portretów przez uwielbianego przez wałbrzyszan Janka Walkowiaka, turnieje warcabów z mistrzem Kazimierzem Kaczugą oraz węglowe animacje w wykonaniu Karolandii. Każda klasa, która zgłosi się do udziału w wydarzeniu będzie miała wykonane pamiątkowe zdjęcie z górnikami w strojach galowych.

Oferta adresowana jest tylko do szkół. 1 czerwca od godziny 10:00 do 13:00 będziemy czekać na dzieci w Starej Kopalni. Opiekę zapewnią pracownicy Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, górnicy z wałbrzyskich środowisk górniczych, profesjonalni animatorzy i wolontariusze z Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Zespołu Szkół Nr 4 w Wałbrzychu.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Magdaleny Wach, e-mail: wm@starakopalnia.pl, telefon: 74 667 09 05.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 24 maja 2017

Serdecznie zapraszamy do udziału! Zapewniamy wiele niezapomnianych atrakcji i wrażeń! Wstęp wolny.

17.06 | START: GODZ. 20:30

Od 14 do 18 czerwca br. Wałbrzych stanie się gospodarzem bezprecedensowego wydarzenia: w naszym mieście odbędą się europejskie mistrzostwa w tańcu hip-hop, breakdance i electric boogie. W wydarzeniu weźmie udział okoła 2,5 tys. osób z trzydziestu krajów Europy, którzy przez pięć dni będą rywalizowali o tytuły najlepszych tancerzy naszego kontynentu.
Z tej okazji Stara Kopalnia organizuje wyjątkową imprezę: jako „afterparty” mistrzostw 17 czerwca o godzinie 20:30 wystartuje na naszym placu eventowym HIP HOP PARTY – zabawa z uczestnikami mistrzostw przy muzyce hip-hp, breakdance i electric boogie. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową, energetyczną noc!
Zatańcz razem z europejskimi mistrzami breakdance i baw się do białego rana na największej, tegorocznej imprezie hip- hop w Wałbrzychu!

Cena biletu wstępu: 30 zł.
Bilety do nabycia od 23 maja w kasach Starej Kopalni i Aqua Zdrój.

23.06 | start: godz. 18:00

Po raz trzeci razem z Underground Wałbrzych zapraszamy na Kopalnię Kolorów!!

Najbardziej kolorowe, pozytywnie zakręcone oraz energetyczne wydarzenie, które w tym roku przewrotnie organizujemy na początek lata:)
W dniu rozpoczęcia wakacji w Starej Kopalni od godz. 18:00 będziemy się razem bawić przy świetnej muzyce oraz iście letniej atmosferze, o którą zadba nasz niezawodny prowadzący Rafał Ślipek.
Niezmiennie zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą wspólnie powitać wakacje. W tym roku poza kolorowymi proszkami Holi przygotowujemy ciekawe bonusy:)
Przypominamy, że na imprezie można używać jedynie proszków Holi zakupionych na miejscu w Starej Kopalni.

Komentarze są zamknięte, ale 1 | Trackbacks i Pingbacks są otwarte.

X