Ultimate magazine theme for WordPress.

Czerwony Kapturek znów na scenie Teatru Lalek1 min read

0

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Czerwony Kapturek znów na scenie Teatru Lalek

Po długiej nieobecności na scenę wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora powraca spektakl Jerzego Jana Połońskiego pt. CZERWONY KAPTUREK. Na przedstawienie zapraszamy w niedzielę (27 maja)
o godzinie 12:30.

Któż z nas nie zna słynnej baśni Grimmów o Czerwonym Kapturku i złym Wilku, który przebrał się za babcię? Zdawałoby się, że tak popularna w świecie bajek historia nie może już niczym zaskoczyć. Chyba że osadzi się ją we współczesnych realiach, wtedy nabierze zupełnie nowego znaczenia.

Spektakl Jerzego Jana Połońskiego pomyślany jest jako podróż małej i zbuntowanej Michalinki, nazywającej siebie Czerwonym Kapturkiem, przez demoniczny las, który okazuje się źródłem życiowej mądrości. Dziewczynka, podążając do hipochondrycznej babci, spotyka na swej drodze różne baśniowe postaci: starego, mocno śpiącego Niedźwiedzia; krasnoludki, które uciekają od nieznośnej Śnieżki; Dziewczynkę z Zapałkami – piromankę, lubiącą podpalać las dla zabawy; zakatarzonego Wilka; zapominalską Babę Jagę oraz pedantycznego gajowego Jana Muchę. Każda z napotkanych istot wnosi coś wartościowego do świata Michalinki. Pomagają jej zrozumieć, jak ważny jest szacunek dla drugiej osoby, jak niebezpieczny może być ogień, do czego doprowadzić może łakomstwo i czym grozi rozmowa z nieznajomym.

BILETY: 18 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)

REZERWACJA MIEJSC: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 tel.: 74 666 73 40

KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel.: 74 666 73 41

fot. mat. prasowe