„Danceaholic” – premiera nowej płyt Benny Benassi w najbliższy piątek!

„Danceaholic” – premiera nowej płyt Benny Benassi w najbliższy piątek!

Nowa płyta Benny Benassi – „Danceaholic” już w najbliższy piątek! Album ukazuje się w serwisach cyfrowych 15 lipca nakładem Ultra Music.

Po pięciu latach od premiery „Electroman”, Benny Benassi, włoski maestro klubowych brzmień powraca z nową płytą „Danceaholic”, która zaspokoi pragnienia fanów uzależnionych od muzyki dance. Krążek trafi do sprzedaży cyfrowej 15 lipca br.

Na płycie znalazło się 15 utworów, w tym singiel „Paradise”. Progresywny, energetyczny kawałek nagrany z Chrisem Brownem szturmem wspiął się do Top 50 brytyjskiej listy przebojów, a teledysk doczekał się już ponad 40 mln obejrzeń w serwisie YouTube. Poza tym usłyszymy także m.in. uaktualnioną wersję hitu z 2013r. – „Dance The Pain Away” z Johnem Legendem oraz utrzymany w stylu progressive house, utwór „Even If”, w którym wokalu użyczył Vassy (znany m.in z hitu „Bad” Davida Guetta & Showtek). Album „Danceaholic” to doskonałe połączenie starego z nowym, odzwierciedlające nowoczesne i przyszłościowe podejście Benassiego do tworzenia muzyki. Wśród zaproszonych do współpracy nad płytą gości znaleźli się cenieni weterani, jak również nowe nazwiska sceny klubowej. Płyta ta jest dowodem na umiejętność Benassiego definiowania na nowo gatunku, wychodząc poza ramy typowych brzmień elektroniki.

Zamów płytę „Danceaholic” przed premierą TUTAJ!

Benny Benassi to jeden z najpopularniejszych włoskich producentów. Jest autorem maga przeboju „Satisfaction” z 2003r. Ma na koncie liczne kolaboracje m.in. z wokalistą Gary’m Go, Vassy czy Chrisem Brownem oraz nagrodę Grammy w kategorii „Best Remixed Recording” za remiks utworu „Bring The Noise” autorstwa Public Enemy. Występował na największych klubowych imprezach świata, w tym: Ultra Music Festival, Coachella, Electric Daisy Carnival, Movement, UV Nation and Labour of Love.

Danceaholic album cover

Tracklista „Danceaholic”:
1. Benny Benassi & Chris Brown – Paradise
2. Benny Bennasi – Danceholic
3. Benny Benassi feat. Richard Judge – Out Of Control
4. Benny Benassi feat. BullySongs – Universe
5. MOGUAI & Benny Benassi – Gangsta (Radio edit)
6. Benny Benassi & Vassy – Even If (Radio Edit)
7. Benny Benassi & MazZz feat. Elle Vee – Carousel
8. Chicco Secci & Benny Benassi feat. Bonnie Calean – I Wanna Be Disco (2016 Edit)
9. Benny Benassi & David Zowie feat. FATHERDUDE – Pandemonium
10. Benny Benassi feat. John Legend – Dance The Pain Away (2016 Edit)
11. Benny Benassi feat. Sheare – I Keep Running
12. Benny Benassi & Marc Benjamin feat. Christian Burns – Who I Am (Back To The Future Mix)
13. Benny Benassi x Chris Nasty X MazZz – West Coast Patrol
14. Benny Benassi feat. Serj Tankian – Shooting Helicopters
15. Benny Benassi & MaZzz – Analog Heart
16. Benny Benassi – I Wanna Be A DJ
17. Benny Benassi – Beardo (Radio Edit) – bonus track
18. Benny Benassi – Back To The Pump – bonus track

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: