Daria Zawiałow prezentuje teledysk do MALINOWEGO CHRUŚNIAKA!
Foto:mat. prasowe

Daria Zawiałow prezentuje teledysk do MALINOWEGO CHRUŚNIAKA!

DARIA ZAWIAŁOW prezentuje teledysk do pierwszego singla zapowiadającego jej debiutancki album!

image001

„Malinowy Chruśniak” to pierwszy singiel zapowiadający album Darii Zawialow. Tytuł piosenki to nawiązanie do słynnego wiersza Bolesława Leśmiana, którego ceni zarówno artystka, jak i producent muzyczny płyty – Michał Kush. Równie mocne wrażenie pozostawia śmiały tekst – próba autorskiego erotyku, wyznanie pragnienia i namiętny list skierowany do ukochanego. Z poetyckimi wersami świetnie koresponduje warstwa muzyczna – rozedrgana, intensywna, pełna podskórnego niepokoju. Zawiałow imponuje też skokami dynamiki w interpretacji wokalnej – od tajemniczego falsetu po ognisty krzyk w refrenie. Całość jest intrygującą zapowiedzią nadejścia nowego kobiecego głosu w polskiej muzyce alternatywnej.

ZOBACZ TELEDYSK NA VEVO!

Pomimo tego, że tekst piosenki o niczym nie mówi wprost i bazuje na poetyckiej warstwie emocji, jest jednoznacznie erotyczny. Grupa Psychokino odpowiedzialna za stworzenie obrazu do Malinowego Chruśniaka postanowiła podsycić ów erotyzm historią, która nadaje mu szerszego kontekstu, dzięki czemu jeszcze silniej oddziałuje na widza.

Jest to inspirowana „Świtezianką” opowieść o zazdrości, wystawianiu uczuć na próbę, walce z namiętnością i zemście. Pomimo swej prostoty historia nie jest przewidywalna i za sprawą ciągłych zwrotów akcji, napięcie opuszcza nas dopiero na samym końcu.

KREDYTY:
Reżyseria: Dorota Piskor
Zdjęcia/Korekcja barwna: Tomek Ślesicki
Kierownictwo produkcji: Ewa Kurzawa
Asystent produkcji: Paulina Krzemionka
Charakteryzacja: Magdalena Michalik
Współpraca charakteryzatorska: Anna Laskowska
Kostiumy: Flora Kamusińska
Scenografia: Pracujące Dziewczyny / Bożena Ślaga, Magda Osman
Fotosy: Katarzyna Średnicka
Pomoc na planie: Piotr Szymański, Michał Gwardys, Paula Kufel, Arek Kulbacki, Magda Budejko, Tomasz Gizelski, Karol Rostkowski, Ryszard Sroka

Wystąpili:
Anna Wysocka-Jaworska
Helena Urban
Karol Zakrzewski
Aleksandra Nowicka
I wielu wspaniałych statystów!

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: