DAVID GILMOUR – już w sobotę na żywo we Wrocławiu i… w polskiej telewizji !
Foto:mat. prasowe

DAVID GILMOUR – już w sobotę na żywo we Wrocławiu i… w polskiej telewizji !

Zapowiadany od dawna koncert Davida Gilmoura z okazji roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu już za kilka dni!

David Gilmour and Polly Samson 2015_Shot 21_Credit Kevin Westenberg_hi-res-86852338

Legenda rocka na jeden scenie z Leszkiem Możdżerem i Zbigniewem Preisnerem wystąpi w sobotę 25 czerwca na pl. Wolności, między Opera Wrocławską a Narodowym Forum Muzyki. Mimo, że 25 tysięcy biletów na to wydarzenie sprzedało się w oka mgnieniu, fani rocka i muzyki gitarowej będą mogli zobaczyć koncert na żywo przed telewizorem – pierwsza część koncertu rozpocznie się o 21:45 w TVP2, a druga – od. 23:10 w TVP Rozrywka. Patrząc na oprawę dotychczasowych koncertów Mistrza, przed nami naprawdę niezwykła uczta audio-wizualna!

David Gilmour przyjeżdża do Polski także w ramach promocji swojej ostatniej płyty „Rattle That Lock”. Pierwszy od prawie 10 lat koncept-album byłego wokalisty i gitarzysty Pink Floyd porył się w Polsce Złotem. Jego inspiracją była druga księga ‘Raju Utraconego’ Johna Miltona, opowiadająca o wygnaniu Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróży przez Pandemonium, Czyściec i Chaos. Wśród gości na płycie pojawił się m.in. więzienny chór The Liberty Choir, tekst na płytę napisała wieloletnia partnerka artysty, także artystyczna – Polly Samson. Nie tylko polskich fanów zelektryzowała także wiadomość, że orkiestracje na płytę przygotował Zbigniew Preisner, z którym artysta pracował przy swojej poprzedniej płycie.

Album dostępny jest na płycie CD (elegancka twarda oprawa, książeczka z tekstami i zdjęciami z pracy nad płytą), na winylu (z kodem do pobrania płyty w wersji cyfrowej) a także w specjalnych boxach CD+DVD oraz CD+Blu-Ray. Każdy z nich oprócz dodatkowego materiału audio-video (nagrania z prób, wersje live, filmy dokumentalne) zawiera także księgę drugą ‚Raju Utraconego’ oraz memorabilia (kostka do gry, pocztówki, plakat).

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: