Jeden z najlepiej przyjętych utworów z ostatniej, Złotej już w Polsce płyty David Gilmoura doczekał się własnego videoklipu. Kompozycji „In Any Tongue”  bo o niej mowa – towarzyszy przejmująca, prawie 7-minutowa animacja w klimacie wizualizacji do poprzednich utworów.

Utwór okazał się jednym z faworytów fanów podczas dotychczasowych koncertów promujących krążek „Rattle That Lock” i żelaznym elementem setlisty niedawnych koncertów Gilmoura w Londynie i Ameryce Południowej.

W Polsce będziemy mogli go usłyszeć na całkowicie wyprzedanym koncercie 25 czerwca w ramach uroczystości obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. Odbędzie się on z towarzyszeniem 30-osobowej orkiestry pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, Zbigniewa Preisnera. Dodatkową atrakcją będzie udział słynnego pianisty jazzowego Leszka Możdżera. Wydarzenie odbywające się na Placu Wolności przed Narodowym Forum Muzyki a jego transmisję wyemituje Telewizja Polska.

Mecenasem wydarzenia jest Bank Zachodni WBK, a producentem firma FM PRO Sp. z o.o.

 

Więcej o Davidzie Gilmourze:
http://www.davidgilmour.com/
https://www.facebook.com/davidgilmour

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)