Już jutro, 30 września, ukaże się nowy album grupy Deacon Blue „BELIEVERS”. Krążek zapowiada utwór „The Believers”, który opowiada o desperacji uchodźców, ale lecz jednocześnie niesie nadzieję:

Ricky Ross mówi: „Ten utwór zaczyna cały nasz nowy album. To nasz komunikat, to w co wierzymy – nadzieja na lepsze jutro”. Płyta „Believers” będzie trzecią częścią trylogii albumów, która zaczęła się od „THE HIPSTERS” w 2012 roku. „Believers” to ósmy studyjny krążek, na który składa się 12 utworów. Rick Ross opowiada on o płycie: „Próbujesz napisać coś co byłoby wystarczająco dobre żeby móc stać się ostatnią rzeczą, którą zrobiłeś. Kiedy jesteś młody myślisz, że ciągle masz przed sobą dużo płyt, nic czujesz presji czasu. Ciągle jest wiele rzeczy, które chciałbym stworzyć i nagrać, ale może mi nie starczyć czasu na wszystkie. Takie poczucie daje dodatkowy impuls podczas komponowania”.

Płyta została wyprodukowana i zmiksowana przez Paula Savage’a (Mogwai, Arab Strap, The Twilight Sad, Wu Lyf), z którym zespół pracował podczas powstawania „The Hipsters”.  Dwa utwory zostały zmiksowane przez nagrodzonego Grammy Michaela Brauera (Coldplay, John Mayor).

Debiutancki album Deacon Blue, „Raintown”, ukazał się w 1987 roku i od razu został doceniony przez krytyków. Od tego czasu zespół sprzedał ponad 7 milionów płyt.

Ricky Ross mówi o trylogii, którą kończy najnowsza płyta: „”The Hipsters” to album o zespole, to mój list miłosny do Deacon Blue. Nasz poprzedni album „A New House” był o naszym kraju, Szkocji. Najnowsza płyta to podróż, którą wszyscy odbywamy, w ciemność. Kiedy dochodzisz w życiu do momentu, że niezależnie od tego co wiesz i na co masz dowody, nie znasz odpowiedzi na niektóre pytania. W tym momencie możesz polegać tylko na instynkcie i na sercu. Wtedy albo idziesz za tym głosem, albo nie. Zacząłem komponować te utwory w grudniu 2014 roku, a skończyłem w maju tego roku. W tym czasie wiele rzeczy na świecie uległo zmianie”.

Deacon Blue „BELIEVERS” – premiera 30 września 2016r.

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.