„Paganini Gitary, Polski Cud, Przyszłośc Polskiej Muzyki” – tak o Marcinie wypowiadają się polskie gwiazdy m.in. Dorota Wellman, Kora czy Adam Sztaba.

unnamedMarcin Patrzałek to szesnastoletni mistrz gry gitarowej, który dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie Must Be The Music i zawładnął sercami widzów. Wygrał program nie tylko z tytułem wirtuoza gitary, ale też jako najmłodszy laureat programu.
Jest uważany za jednego z nielicznych, jeśli nie jedynego artystę, który w wieku 16 lat opanował grę na trzech rodzajach gitar na poziomie wirtuozerskim.Przygoda tego młodego artysty zaczęła się od gitary klasycznej. Na jego koncie jest wiele zwycięstw w licznych konkursach gitarowych włączając w to tegoroczny tryumf na prestiżowym międzynarodowy konkursie im. Joaquin Rodrigo. Po dwóch latach nauki gitary klasycznej podjął lekcje flameco u wirtuoza tego gatunku Carlosa Pinany.
W między czasie zaczął interesować się gatunkiem fingerstyle, który właśnie zaprezentował w programie Must Be The Music. Poza gitarą gra na perkusji, komponuje i tworzy muzykę elektroniczną.

Album HUSH składa się z 10 utworów. Są to głównie kompozycje własne rozpisane na wiele instrumentów. Melodie gitary wspierane są przez sekcje smyczkowe, perkusję, pianino oraz instrumenty elektroniczne co tworzy niepowtarzalny klimat, przestrzeń i głębię wyrazu. Aranżacja płyty nie jest przypadkowa. Tworzy ona pełny emocji przekaz

Obok kompozycji własnych na płycie znajdują się dwie autorskie aranżacje: Asturias i Phoenix Rising.
Dopełnieniem płyty są dwa remixy wykonane przez świetnego muzyka elektronicznego działającego pod pseudonimem Essex.

14086471_1435593513134153_3874804226341696934_o

PODZIEL SIĘ
Niepoprawna romantyczka, trochę sentymentalna, z duszą wrażliwą na muzykę. To właśnie ona stanowi nieodzowny element jej życia. Uwielbia się w nią zagłębiać, by odkrywać pokłady zupełnie nowych i niebanalnych brzmień. Poza tym typowa marzycielka, nieustannie poszukująca siebie. Do życia podchodzi jednak z rozwagą oraz nutką dystansu. Choć realistycznie, to mimo wszystko pozytywnie i kreatywnie patrzy na świat. Przede wszystkim bywa uparta. Jeśli już coś postanowi, to konsekwentnie dąży do celu. Oprócz zamiłowania do muzyki jej pasją są również książki. Najchętniej wczytuje się w literaturę piękną, książki pisane przez życie, czyli w prawdziwe, poruszające historie zwykłych ludzi, a także w te z domieszką grozy i nutką zagadkowości - thrillery psychologiczne. Wieczorową porą niekiedy lubi sobie pobiegać, rozładowując przy tym napięcie emocjonalne skumulowane w ciągu całego dnia.