Ultimate magazine theme for WordPress.

Dni Góry – 30.06.2017. – 2.07.2017

0

Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz serdecznie zaprasza na obchody tegorocznych Dni Góry, które odbędą się w dniach 30.06.2017-02.07.2017. Tegoroczne obchody uświetnią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – zespoły Golec uOrkiestra, Perfect oraz Masters. Dodatkowo na górowskiej scenie wystąpią Jeremi i Artur Sikorscy oraz Mesajah. Szczegółowy program obchodów pojawi się w późniejszym terminie, ale już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na dwa dni koncertów z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Golec uOrkiestra

Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu, oprócz sprzedania kilku milionów płyt, należą: otrzymanie w 2000 roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu „Superjedynki” w kategorii „Zespół Roku”, zdobycie dwóch „Fryderyków” w kategoriach „Debiut Roku” oraz „Muzyka Tradycji i Źródeł”, zdobycie nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w Polsce i za granicą, zdobycie dwóch telewizyjnych „Wiktorów” w kategoriach „Odkrycie Roku, oraz „Najpopularniejszy Artysta”. Zespół otrzymał również „Asa Empiku” za najlepszą sprzedaż płyt, statuetkę „Najpopularniejszy Artysta Roku” wręczoną na festiwalu Top Trendy, Nagrodę Polskiej Estrady „Prometeusz”, nagrodę „Ikar” za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz „Ikonę Śląską” będącą ukoronowaniem ogromnej pracy włożonej w promocję własnego regionu.

W  2012 roku bracia otrzymali Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „za propagowanie i działanie na rzecz rozwoju rodzimej kultury”. Tym samym doceniona i  uhonorowana została utworzona przez braci w 2003 roku Fundacja Braci Golec zajmująca się min. kultywowaniem muzyki łuku Karpat poprzez tworzenie na Żywiecczyźnie dziecięcych ognisk twórczości artystycznej (patrz: www.fundacjabracigolec.pl).

GOLEC UORKIESTRA – Ściernisco

Masters

Zespół Masters powstał w 2008 roku w Zambrowie. W tym czasie Paweł Jasionowski, lider oraz wokalista grupy, wypracował własny i rozpoznawalny styl.

Piosenki „Żono Moja”, „Bella”, „Serce do koperty”, „Schody do nieba”, „Szukam dziewczyny” oraz „Mazureczka”, podbijają serca słuchaczy i grane są na każdym koncercie zespołu.

Obok Pawła Jasionowskiego, na scenie występuje Paweł Janas – Mistrz Świata w grze na akordeonie cyfrowym Rolanda. On też jako pierwszy akordeonista w historii wystąpił jako solista z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dodatkowo koncerty uświetnia odnosząca sukcesy w programach typu talent show formacja taneczna.

Pierwszym wielkim hitem zespołu okazał się utwór „Żono moja”, którego liczba wyświetleń na YouTubie sięga 34 milionów! Przebój ten zajął III miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie!

Od początków powstania Zespół Masters wydaje płyty ze swoimi największymi przebojami. Album „Viva Polonia!” wydany w 2012 roku zyskał status platynowej płyty! Ze sklepowych półek znikał w mgnieniu oka – 35 tys. sprzedanych egzemplarzy w niecałe 1,5 roku!

Teraz Zespół Masters koncertuje po całej Polsce i zdobywa coraz liczniejszą publiczność. Powiemy nawet więcej! Coraz częściej wyjeżdża na koncerty za granicę – wielokrotnie odwiedzał już takie kraje jak USA, Niemcy, Anglię, Irlandię, Belgię, Litwę i Ukrainę. Grał też w Szwajcarii i Holandii. Chętnie angazuje się również w działalność charytatywną: występował dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieci z Domów Dziecka, Domów Pomocy Społecznej oraz Caritas Polska.

Masters: „Żono Moja”

Jeremi i Artur Sikorscy

Jeremi i Artur Sikorscy to występujący w duecie bracia wychowani w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Wokaliści, instrumentaliści, autorzy tekstów piosenek, a także tancerze. Starszy z braci, Jeremi, z powodzeniem występuje na deskach teatrów muzycznych, gdzie gra w musicalach. Pasją młodszego, Artura, poza śpiewem jest też gra na gitarze. Na swoim koncie mają dwie długogrające płyty wydane nakładem MyMusic.

 

Mimo młodego wieku, mają już ogromne doświadczenie sceniczne.

Występowali m.in. na deskach opolskiego amfiteatru podczas KFPP oraz dwukrotnie na Young Star Festival. Bilety na ich koncerty w ramach trasy promującej krążek „Odetchnij” w wielu miastach sprzedały się do ostatniej sztuki, pokazując, że Jeremi i Artur Sikorscy to niekwestionowani idole polskich nastolatek.

 

Ich koncerty to muzyczno-taneczne show, w czasie którego porywające do tańca kompozycje przeplatane są klimatycznym r’n’b. Bracia z naturalnym sobie luzem nawiązują prawie intymny kontakt z fanami, raz rozbawiając, a raz wzruszając publiczność do łez. „Jeżeli choć jedna osoba na naszym koncercie poczuje, że śpiewamy o niej – jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.“ – mówią Sikorscy.

 

Jeremi & Artur Sikorscy – Odetchnij (Oficjalny Teledysk)

 

Mesajah

Artysta urodził się we Wrocławiu. Jego ojciec pochodzi z Peru i posiada korzenie peruwiańsko-hiszpańskie, matka jest Polką, której rodzina pochodziła z Kresów Wschodnich.

W 2003 wraz ze swoim bratem – Paxonem, a także kolegą – Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz, w ramach której wydali album Naturalnie (2005), a później album „Ile lat” (2010).

We wrześniu 2008 ukazał się debiutancki, solowy album artysty Ludzie prości wydany nakładem wytwórni Pink Crow Records[3] oraz promowany singlem Każdego dnia. W grudniu 2008 roku Mesajah oświadczył, że wycofuje zgłoszenie płyty do nagród Fryderyki ze względu na zakwalifikowanie albumu do kategorii „etno/folk”.

W lutym 2012 ukazała się druga płyta wokalisty zatytułowana Jestem stąd. Teksty utworów zawartych na płycie stanowią komentarz społeczny Mesajaha – są to czasem krytyczne, a czasem pozytywne opinie dotyczące świata i relacji międzyludzkich.

Mesajah feat. Kamil Bednarek – Szukając Szczęścia [Official Video]

Perfect

Polski zespół rockowy, istniejący na rynku muzycznym od 1980 roku. Ogromną popularnością cieszył się już praktycznie od początku swojej działalności. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia.

Po kilkuletniej przerwie, w 1993 roku zespół reaktywował się i działa do dziś odnosząc kolejne sukcesy. 9 czerwca 2014 roku ukazał się ostatni jak dotąd krążek „DaDaDam”, który zdobył status platynowej płyty. 8 marca 2015 roku Perfect koncertem w Łodzi rozpoczął swoją jubileuszową trasę. Koncert ukaże się na DVD we wrześniu 2015, a bonusem do niego będzie krótki film dokumentalny o zespole.

Zdobywcy SuperJedynki za utwór „Wszystko ma swój czas” w kategorii Super Przebój oraz SuperJedynki widzów na 52 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Perfekt – Nie mogę Ci wiele dać