Dni Świdnicy 2016 – zmiana

Dni Świdnicy 2016 – zmiana

Na tegoroczne Dni Świdnicy miasto zaprasza od 3 do 5 czerwca. Podobnie jak rok temu, impreza zagości w dwóch miejscach – na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Świdnickiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie.

dni świdnicy

W piątek, 3 czerwca obchody Dni Świdnicy zainauguruje „Gryfiada”, organizowana od kilku lat przez Młodzieżowy Dom Kultury. Następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem zapraszamy na koncerty, które odbędą się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotę, 4 czerwca w imieniu Nadleśnictwa i Stawów Milickich zapraszamy do Rynku, na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Przygotowanych będzie wiele stoisk edukacyjnych, degustacje oraz prezentacje nadleśnictw. Wszystko uświetnią występy świdnickich grup tanecznych i wokalnych. Wieczorem odbędą się kolejne koncerty na terenie ŚOSIR.

W niedzielę, 5 czerwca imprezy będą miały miejsce już tylko na stadionie przy ulicy Śląskiej.

Część koncertowa w tym roku zostanie zrealizowana pod hasłem „Letnia Scena Eski – Dni Świdnicy”, gdyż głównym patronem medialnym wydarzenia jest stacja radiowa Eska. Zespoły, które zagrają przez trzy dni obchodów zostały wybrane nieprzypadkowo – wskazali je mieszkańcy Świdnicy w internetowej sondzie. W piątek, 3 czerwca zagra zespół Video, w sobotę zobaczymy na scenie Najlepszy Przekaz w Mieście oraz Comę, a gwiazdą niedzielnego koncertu będzie Dawid Kwiatkowski (zamiast ogłoszonej wcześniej Dody).

B2_dzik-i-karp_v2-580x819

LSE16_plakat_SWIDNICA-002-pt-so-580x829

VOX_tour_swidnica-dki-580x829

Źródło: swidnica24.pl

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: