Dni Wałbrzycha 2017 – Program!

Dni Wałbrzycha już za niecałe dwa tygodnie. Jak już informowaliśmy wcześniej, Dni Miasta odbędą się tym razem w maju, a nie jak dotychczas we wrześniu. Dziś podczas konferencji prasowej, został zaprezentowany program imprezy.

Poniżej prezentujemy plan tegorocznych Dni Wałbrzycha, które będą miały miejsce przy Aqua Zdroju.

Na scenie zaprezentują się miejscowe talenty. Zależało nam, by te Dni Wałbrzycha były jak najbardziej wałbrzyskie, dlatego obok gwiazd wystąpią nasze lokalne talenty – mówi Joanna Kakuba, szefowa impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Artyści, którzy wystapią na scenie to : DJ Adrenaline, SILENTlive oraz finaliści konkursu „ Wałbrzych ma talent”. Na scenie pojawi się  również Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. 

Muzeum Porcelany także będzie miało swoje stoiska, gdzie będzie można zakupić unikatową porcelanę.  Muzeum Porcelany razem ze Starą Kopalnią poprowadzą dla dzieci ciekawe warsztaty z malowania.  W ramach bloku dla dzieci w Centrum Ceramiki Unikatowej wykonało gipsowe stwory i owady do pomalowania przez maluchy- mówi Kamila Świerczyńska ze Starej Kopalni. Nie zabraknie też Bibloteki pod Atlantami, która zorganizuje  kiermasz książek i płyt.  Podczas Dni Wałbrzycha każdy znajdzie coś dla siebie!

Całość imprezy uświetni wesołe miasteczko usytuowane na parkingu przy Aqua Zdroju.

W tworzenie programu imprezy uczestniczą, poza WOK inne miejskie instytucje. Animacje i swój program przygotuje Młodzieżowa Rada Miasta, Teatr Jestem Hej, animatorzy WOK.

Gwiazdami tegorocznych Dni Miasta będzie grupa Perfekt, Dawid Kwiatkowski i Oceana – wystąpią oni 26-27 maja na stadionie, przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Zeszłoroczna trasa była organizowana pod patronatem radia Eska. W tym roku gwiazdy zagrają w ramach trasy koncertowej, którą organizuje Radio WAWA i Radio Eska. Piątkową imprezę napędzać będzie Radio WAWA zaś w sobotę będziemy się bawić z Radiem Eska.

Na scenie również zaprezentują się lokalni artyści.

Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

DNI WAŁBRZYCHA 2017 – PROGRAM

WAWA Live

piątek, 26 maja 2017

18.00 wałbrzyski DJ Adrenaline – muzyka mechaniczna

19.30 SILENTlive

20.35 otwarcie Dni Wałbrzycha (prezydent Wałbrzycha, dyrektor WOK)

21.00 Perfect

Letnia Scena Eski

sobota, 27 maja 2017

12.00 – 17.00 zabawy dla dzieci

13.00 Wałbrzyska Szkoła Talentów

14.00 Pan Brzechwa robi show (koncert z twórczo przedstawionymi wierszami Jana Brzechwy)

15.20 Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

16.30 Finał 7. edycji Wałbrzych ma Talent (20 wykonawców i grup wyłonionych w castingach). http://wybieramkulture.pl/finalisci-walbrzych-talent/

17.50 wręczenie nagród zwycięzcom Wałbrzych ma Talent

18.15 bijemy rekord Polski w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego – 4 zwrotki na pamięć!

19.30 Oceana

20.55 zamknięcie imprezy

21.00 Dawid Kwiatkowski

X