19 czerwca o godz. 12.30 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na spektakl „Dobrze, że jesteś” w reż. Joanny Gerigk.

„Dobrze, że jesteś” to opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w wieku dojrzałym. Dwaj sprzedawcy kłócą się, nie zgadzają ze sobą nie zdając sobie sprawy jak bardzo są sobie potrzebni. Jeden z nich wymyśla historię o starym, porzuconym w lesie psie Burku i osamotnionym, pozbawionym celu, wyczekującym śmierci niedźwiedziu Zygmuncie. Spotkanie i towarzystwo Burka, jego poczucie humoru i mądrość, przywracają niedźwiedziowi sprawność oraz utracony sens życia, a innym zwierzętom – pomagają w rozwiązaniu najtrudniejszych problemów. Właściciel psa też zrozumie, że stary, wierny przyjaciel jest lepszy od każdego nowego.
Spektakl zrealizowany w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych, co oznacza że wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii.

Spektakl nagrodzony przez Jury Dziecięce Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2016 za ważne przesłanie spektaklu, ciekawe wykorzystanie codziennych przedmiotów do budowy scenografii oraz rozbudowaną historię prowadzoną przez dwóch aktorów na scenie.

„Dobrze, że jesteś”
scenariusz i reżyseria: Joanna Gerigk
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Sebastian Ładyżyński
obsada: Kamil Król, Paweł Pawlik

Grupa wiekowa: od 5 lat
Czas trwania spektaklu: 55 minut

Cena biletu:
normalny – 18 zł
ulgowy – 16 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Dobrze, że jesteś_fot. W. Łomża (2)
fot. W. Łomża (mat. prasowe)
Dobrze, że jesteś_fot. W. Łomża (4)
fot. W. Łomża (mat. prasowe)
Dobrze, że jesteś_fot. W. Łomża
fot. W. Łomża (mat. prasowe)

Źródło: materiały prasowe