Dramatorium w Chinach – impreza literacka w Barakah – 4 sierpnia
Foto:mat. prasowe

Dramatorium w Chinach – impreza literacka w Barakah – 4 sierpnia

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah
Dramatorium /impreza literacka/ -> Dramatorium w Chinach

Wydarzenie na facebooku

Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Literatura chińska to nie byle co, ale tradycja licząca sobie ponad 2,5 tysiąca lat. W XXI mają już dwa literackie Noble (Gao Xingjian jako obywatel Francji, Mo Yan. Pierwsze sierpniowe Dramatorium poświęcimy współczesnym opowiadaniom chińskim, tym najnowszym oraz tym z zeszłego, XX wieku.

Na zachętę krótki cytat z powieści Mo Yana „Obfite piersi, pełne biodra”: „Nie miej pretensji do trawy, gdy nie umiesz się na nią wysikać”.

Literatura dzieje się teraz! Dlatego też zachęcamy Was do przyniesienia swoich ulubionych tekstów poetyckich i prozatorskich, których autorzy pochodzą z Chin. Przeczytajcie je nam, by literatura działa się teraz, by słowa taranowały głowy, wparowywały bez pardonu, podczas gdy szklanka whisky dzierżona w dłoni a wokół szary papierosowy dym.

Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy!

Wspólnie czytamy, wspólnie słuchamy, wspólnie pijemy, skaczemy z balustrady, wspólnie dyskutujemy, oglądamy, śpiewamy, recytujemy, kradniemy kukurydzę, palimy, plujemy na odległość i szukamy dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim SŁOWA!

Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory’ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu – to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Zapraszamy dwa czwartki w miesiącu! (bo w czwartek wszystko idzie gładko)

PRZYGOTOWANIE: Anna Wyrwik + aktorzy

DATA: 4 VIII 2016 [czwartek] START: 20:00
WSTĘP: wolny

***

Pozostałe wydarzenia w tym tygodniu:

literatura:
4 sierpnia, czwartek 20:00 Dramatorium w Chinach /impreza literacka/
5 sierpnia, piątek 21:00 Chochla literacka – Brexit z literaturą /impreza literacka/

film:
2 sierpnia, wtorek 19:30 Letnia Akademia Filmowa Barakah – Od pasji do szaleństwa /pokaz filmowy + prelekcja/
3 sierpnia, środa 19:00 „Czyścibuty” („Bootpolish”) /Przegląd kina hinduskiego/

muzyka:
6 sierpnia, sobota 22:00 Summer Vibes /impreza muzyczna/

Więcej informacji o repertuarze Barakah i wydarzeniach:
www.teatrbarakah.com
www.facebook.com/TeatrBARAKAH
https://www.facebook.com/barakahartcafe
twitter.com/TeatrBARAKAH

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: