Dramatorium z Sylvią Plath
Foto:mat.prasowe

Dramatorium z Sylvią Plath

teatr-barakah-dramatorium-17-158-dramatorium-z-sylvia-plath__grafikaTeatr Barakah i ArtCafe Barakah
Dramatorium /impreza literacka/ -> Dramatorium z Sylvią Plath
„Być może pewnego dnia doznam nagle objawienia
I zobaczę drugą stronę tego monumentalnego, groteskowego żartu.
I zaśmieję się wtedy. I zrozumiem, czym jest życie.”

Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Podczas najbliższego Dramatorium poznamy mroczne światy opowiadań Sylvii Plath, amerykańskiej poetki, pisarki, zaliczanej do grona „poetów wyklętych”, laureatki Nagrody Pulitzera. Plath pisała, że „Pewne rzeczy tego świata są niestrawne”. Przekonacie się o tym w trzeci wrześniowy czwartek. Tak jak i o tym, że „Bóg stworzył jeden świat, a człowiek drugi”.

Wspólnie czytamy, wspólnie słuchamy, wspólnie pijemy, skaczemy z balustrady, wspólnie dyskutujemy, oglądamy, śpiewamy, recytujemy, kradniemy kukurydzę, palimy, plujemy na odległość i szukamy dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim SŁOWA!

Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory’ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu – to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Zapraszamy dwa czwartki w miesiącu! (bo w czwartek wszystko idzie gładko)

PRZYGOTOWANIE: Anna Wyrwik + aktorzy

DATA: 15 IX 2016 [czwartek] START: 20:00
WSTĘP: wolny

 

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Realistka dążąca do swoich marzeń , Kreatywność to moje drugie imię . Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki , towarzyszy mi w ważnych momentach mojego życia . Niezmiernie zakochana i oddana Bajmowi oraz Beacie Kozidrak

Ostatnio dodane: