Dzień Dziecka z Władcą Skarpetek w Teatrze Lalki I Aktora w Wałbrzychu
Foto:mat. prasowe

Dzień Dziecka z Władcą Skarpetek w Teatrze Lalki I Aktora w Wałbrzychu

DZIEŃ DZIECKA Z WŁADCĄ SKARPETEK W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

władca skarpeteka4

29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otworzy drzwi, by zdradzić tajemnice swojej pracy. O godz. 12.30 zaprezentuje spektakl Władca Skarpetek w reż. Jacka Timingeriu.

Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Zdaniem krytyków: Jolanty Kowalskiej i Jacka Sieradzkiego Władca Skarpetek jest najlepszym przedstawieniem teatru lalkowego w sezonie 2013/2014. Reżyser spektaklu, Jacek Timingeriu natomiast otrzymał nagrodę w 20. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Po spektaklu Władca Skarpetek będzie można zajrzeć do pracowni, w których powstają lalki, kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii. W programie także spotkanie z aktorami, animacja lalki, zwiedzanie kabiny elektroakustyków. Na pamiątkę pobytu w teatrze będzie można kupić m.in. lalki teatralne, przypinki, programy oraz plakaty do wybranych przedstawień.

Jeśli chcesz zobaczyć teatr „od kuchni”, a przy okazji przeżyć dzień pełen niezapomnianych wrażeń, przyjdź 29 maja do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16. Zwiedzanie zaplanowane jest do godz. 15.00.

Władca Skarpetek Władca Skarpetek (3)

Władca Skarpetek (5)

Władca Skarpetek
scenariusz i reżyseria: Jacek Timingeriu
scenografia: Katarzyna Karmańska i Jacek Timingeriu
muzyka: Krzysztof Pachołek
teksty piosenek: Ewa Zielińska
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Aleksandra Paprocka, Patrycja Rojecka, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz

Grupa wiekowa: od 3 lat
Czas trwania spektaklu: 50 minut

Cena biletu:
normalny – 18 zł
ulgowy – 16 zł

REZERWACJA poniedziałek – piątek (w dni robocze) w godz. 900-1500 tel. 74 666 73 40.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem tel. 74 666 73 41.

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: