29 listopada zapraszamy do A`propos na DZIEŃ INDYJSKI z zespołem SAAGARA. W programie m.in.: indyjskie kulinaria (g. 17.00); warsztaty (g. 18.00); koncert zespołu SAAGARA (g. 19.00).

 

W ramach warsztatów:

– prelekcja o klasycznej muzyce hinduskiej;

– hinduski system rytmiczny: tala, konnakol, raga;

– prezentacja instrumentów.

 

SAAGARA wystąpi w składzie: Wacław Zimpel – klarnet altowy, Khan oraz wirtuozi Mysore N. Karthik – skrzypce, Giridhar Udupa – Ghatem, Bharghava Halambi – khanjira; K Raja – thavil, którzy należą do najwybitniejszych muzyków hinduskich młodszego pokolenia.

 

Do posłuchania i zobaczenia fragmenty koncertów z poprzedniego pobytu Saagary w Polsce:

https://www.youtube.com/watch?v=60b5oQ-cqiA

https://www.youtube.com/watch?v=_F0LldP7_6Y

 

Uwaga: potrzebne są do pomocy 2 osoby, będące w stanie przesiedzieć cały koncert, siedząc w siadzie skrzyżnym na ziemi w celu obsługiwania dwóch instrumentów dronowych – Shruti Box. Shruti Box to tradycyjny instrument hinduski, który dodaje charakterystyczne tło zespołowi. Nie są potrzebne umiejętności muzyczne. Z instrumentu dźwięk wydobywa się poprzez jednostajne naciskanie miecha, co każdy jest w stanie zrobić bez żadnego przygotowania muzycznego.

Prosimy o zgłoszenia.

 

Bilety: 15 zł młodzież szkolna i studenci, 25 zł dorośli, 35 zł bilet rodzinny (dla dwóch i więcej osób)

 

PODZIEL SIĘ
Fotograf i meloman, fanatyk nietuzinkowych brzmień, poszukiwacz oryginalnych rozwiązań, zawsze chadzający własnymi ścieżkami. Z bardziej poważnych tematów - stypendysta Prezydenta Miasta Wałbrzycha w dziedzinie artystycznej w roku 2015, z zamiłowania dziennikarz muzyczny i zaciekły krytyk, a w dodatku zodiakalny wodnik :)