Ed Sheeran po latach wraca do Galway!

Gdy miał 13 lat grał tu na ulicach. Po kilkunastu latach już jako wielka gwiazda muzyki,
Ed Sheeran powrócił do irlandzkiego miasta Galway, by zrealizować klip do trzeciego singla z trzeciej, multiplatynowej studyjnej płyty „÷ (Divide)”. Piosenka nosi tytuł „Galway Girl”.

W Galway Ed Sheeran kręcił teledysk w doskonale znanych sobie miejscach, chociażby pubie O’Connor’s oraz w Salthill House. Realizacja w tym miejscu była jego pomysłem.
Reżyserem teledysku jest Jason Koenig a w rolę głównej bohaterki wcieliła się Irlandzka aktorka Saoirse Ronan. Największym zaskoczeniem jest fakt, iż klip był kręcony przez samego Eda!

Longplay „÷ (Divide)” ukazał się 3 marca. W ciągu pierwszego dnia albumu wysłuchało 56 milionów użytkowników serwisu Spotify, co jest nowym rekordem. W Polsce, na liście OLIS, album zadebiutował na miejscu pierwszym i już jest platynową płytą! Podwójna platyna w Wielkiej Brytanii i Australii, debiut na pierwszym miejscu list płyt w 14 krajach świata. To zaledwie ułamek sukcesów, jakie od premiery stały się udziałem płyty „÷ (Divide)”. Statystyki związane z albumem rosną i nie chcą się zatrzymać.

Irlandia kocha Eda Sheerana. Ale jego ostatnie osiągnięcie w tym kraju przerosło wszystkie wcześniejsze. Każda z 16 piosenek z „÷ (Divide)” (wliczając oczywiście edycję deluxe) znalazła się w… Top 16 irlandzkiej listy singli! Nad Sekawną nigdy wcześniej nie odtwarzano piosenki w streamingu tak często, jak „Shape Of You”, a w Szwecji nigdy nie streamowano tak często żadnego albumu, jak trzeciego dokonania studyjnego Eda Sheerana.

X