Wybieram Kulture
Najnowsze wieści o polskiej muzyce!

Emeli Sandé walczy o romantyzm w „Sparrow”

Emeli Sandé powraca z wyczekiwanym singlem „Sparrow”! Właścicielka jednego z najwspanialszych głosów współczesnego popu, soulu i R&B doskonale wie, jakie utwory mogą poprawić nastrój w czasach niepokoju.

„Sparrow” to idealny kawałek dla tych, którzy zmagają się z niską samooceną lub mają problemy z własną tożsamością. Nowy singiel Emeli Sandé niesie nadzieję i odwagę. To wezwanie do działania, hymn nawołujący do siły w rytm mocno odznaczającej się perkusji oraz chóru gospel, który idealnie dopełnia przekaz wyśpiewywany przez wokalistkę. – We współczesnym świecie trudno o prawdziwą poezję. Tęsknię za romantyzmem i chciałabym tchnąć w ludzkość trochę miłości – wyjaśnia Emeli.

Emeli Sandé napisała ten utwór samodzielnie – bez pomocy producentów i innych współpracowników. Pomysł na kawałek drzemał w głowie artystki już kilka lat. „Mam wiatr w skrzydłach / Myślę, że tym razem dotrwam do poranka” – rozpoczyna się utwór, który rozwija się powoli, z oszczędnym pianinem, aby stopniowo przerodzić się w melodyczny, mocny hymn ze zdecydowanym wokalem. Ten proces, w którym Sandé mogła cieszyć się dużą wolnością, był dla artystki przeżyciem duchowym. Jak przyznaje sama Emeli, w trakcie pisania piosenki poczuła iskry.

Mając na koncie ponad 340 mln wyświetleń wideo, 19 mln sprzedanych singli (w tym 3 numery jeden w Wielkiej Brytanii) i ponad 6 mln sprzedanych albumów, Emeli nie składa broni i po raz kolejny pokazuje, dlaczego pokochało ją tak wielu słuchaczy na całym świecie. Jej debiutancki album „Our Version of Events” (2012) był najlepiej sprzedającym się krążkiem w Wielkiej Brytanii w roku premiery. Płyta pobiła rekord The Beatles w obecności w Top 10. Sandé zdobyła mnóstwo wyróżnień i nagród, w tym 4 BRIT Awards.

W 2016 ukazał się album „Long Live the Angels”, a rok później EP-ka „Kingdom Coming”. „Sparrow” to zapowiedź nowego albumu długogrającego artystki.

Sparrow by Emeli Sandé

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

%d bloggers like this: