Erik Truffaz reedycje
Foto:mat. prasowe

Erik Truffaz reedycje

The Dawn

Erik Truffaz - The Dawn

Trzeci studyjny album wybitnego francuskiego trębacza z kręgu jazzu, fusion i nu-jazzu, Erika Truffaz. Materiał miał premierę w 1997 roku. Erik nagrał go w kwartecie, który poza liderem tworzyli Patrick Muller (pianino Rhodesa), basista Marcello Giuliani oraz perkusista Marc Erbetta. Francuz zaprezentował nowoczesne podejście do współczesnego jazzu, nasycając go także elementami rocka oraz muzyki elektronicznej z lat 70.

Tracklista:
• LP

A1. Yuri’s Choice
A2. The Dawn
A3. Wet In Paris
B1. The Mask
B2. Bukowski – Chapter 1
B3. Slim Pickings
B4. Round-Trip

***

Bending New Corners

Erik Truffaz - Bending New Corners

Wydany po raz pierwszy w 1999 roku album wybitnego francuskiego trębacza z kręgu jazzu, fusion i nu-jazzu, Erika Truffaz. Zawiera utwory z dwóch poprzednich płyt artysty. Kompozycje inspirowane są w dużej mierze dokonaniami Milesa Davisa z końca lat 60. i początku następnej dekady. Ale nie tylko. Erik sięga również po elementy funku i hip-hopu, a gościem na albumie jest raperka Nya. Słychać tu również fascynację Francuza post-rockiem.

Tracklista:
• LP
A1. Sweet Mercy
A2. 3/4 Arroyo
A3. Minaret 1
B1. Bending New Corners
B2. Friendly
C1. More
C2. Less
C3. Siegfried
D1. Minaret 2
D2. Betty
D3. And

***

Revisit

Erik Truffaz - Revisit

XXI wiek znakomity francuski trębacz kręgu jazzu, fusion i nu-jazzu, Erik Truffa, rozpoczął bardzo pracowicie, wydając w ciągu dwóch lat trzy płyty studyjne. Jedną z nich jest pochodząca z 2001 roku „ReVisite”. Materiał odzwierciedla żyłkę poszukiwacza i eksperymentatora, jakim jest Truffaz. Oprócz jazzu słychać tu funk, soul, hip-hop, trip-hop, nawet muzykę rockową. A wszystko jest podane esencjonalnie, bez nadmiaru nut i doskonale zmieszane. Płyta pełna przemiłych niespodzianek, które czyhają na odbiorcę w każdej kompozycji.

Tracklista:
• LP

A1. The Dawn Part I (Mobile In Motion Remix)
A2. Bending New Corners (Alex Gopher Remix)
B1. Less (Pierre Audétat Remix)
B2. Siegfried (Goo Remix)
C. More (Pierre Henry Remix)
D1. Sweet Mercy (Bugge Wesseltoft Remix)
D2. The Dawn Part II (Mobile In Motion Remix)

Źródło: materiały prasowe

Baner w newsie 851×315

O Autorze

Ekonomistka z artystyczną duszą. Miłośniczka koncertów na żywo. Otwarta na wszelkie gatunki muzyczne i nowe brzmienia, jednak najbliższa sercu jest szeroko pojęta muzyka alternatywna i progresywna. Ponadto w duszy gra jej synth-pop oraz muzyczne lata 80-te i 90-te. Zakochana po uszy w Depeche Mode. Od muzyki oczekuje jednego - oddziaływania na emocje. W wolnych chwilach lubi haftować, a jak tylko ma możliwość wybiera się na spacery i wycieczki rowerowe z aparatem i słuchawkami na uszach.

Ostatnio dodane: